Będzie kolejna Narnia? 1

Współzałożyciel i dyrektor Walden Media, Michael Flaherty wyjawił w wywiadzie, że jeśli dojdzie do realizacji kolejnej części Opowieści z Narnii, będzie to ekranizacja Siostrzeńca czarodzieja, a nie Srebrnego krzesła, jak oczekiwali fani.

powieści z Narnii: Podróż "Wędrowca do Świtu"

Zaczynamy rozmowy z Foxem i właścicielami praw do twórczości C.S. Lewisa o tym, aby Siostrzeniec czarodzieja był naszym kolejnym filmem. Jeśli wszyscy dojdziemy do porozumienia, wówczas poszukamy scenarzysty. Może to potrwać kilka lat.

Trzecia część serii, Opowieści z Narnii: Podróż "Wędrowca do Świtu" została wyprodukowana z budżetem 155 milionów dolarów i zarobiła na całym świecie ponad 400 milionów dolarów.

Chociaż jest to wynik trochę słaby od Księcia Kaspiana, który zarobił 419,7 miliona dolarów na całym świecie, to ta produkcja miała zdecydowanie wyższy budżet sięgający 225 milionów dolarów.

Największy sukces odniosła część pierwsza, czyli Lew, Czarownica i Stara Szafa, która przy budżecie 180 milionów dolarów zarobiła świetne 745 milionów dolarów.

Jest to druga najbardziej popularna książka serii tuż po Lwie, Czarownicy i Starej Szafie. Siostrzeniec czarodzieja jest jej fabularnym prequelem.

Książka przenosi czytelnika w czasy początków Narnii, gdzie dowiaduje się on jak Aslan stworzył te krainę oraz w jaki sposób dostało się do niej zło. Digory Kirke i jego przyjaciółka Polly Plummer przypadkiem przenoszą się do innych światów, eksperymentując z magicznymi pierścieniami stworzonymi przez wujka Digory’ego. Tam spotykają Jadis, przyszłą Białą Czarownicę, i są świadkami stworzenia świata Aslana. Przeżyta przez Digory’ego i Polly przygoda pozwala odpowiedzieć na wiele istotnych pytań, dotyczących tej magicznej krainy. [za wikipedia.pl]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…