Elizabeth Taylor nie żyje 4

Dzisiaj rano zmarła legendarna aktorka, ikona kina, jedna z najpiękniejszych kobiet ekranu – Elizabeth Taylor. Prawdopodobną Przyczyną śmierci był zawał serca.

Elizabeth Taylor

Chociaż nie widzieliśmy jej na ekranie od 1994 roku od roli w Flintstonach, Taylor była uważana za ostatnią wielką gwiazdę filmów, klasyczną piękność Starego Hollywood.

Zaczęła karierę w wieku 10 lat w There's One Born Every Minute. Jej wielkim przełomem była Wielka nagroda z lat 40.

Jako dorosła aktorka, zdobyła uznanie za rolę Maggie w Kotce na gorącym blaszanym dachu. Jej życiową rolą była Kleopatra z superprodukcji Josepha Mankiewicza z 1963 roku.

Taylor zdobyła dwa Oscary za role w Butterfield 8 i Kto się boi Virginii Woolf?. Dostała także nagrodę za całokształt od AFI i nagrodę Cecill’ea B. Demille’a.

Pozostawiła po sobie czworo dzieci, dziesięcioro wnucząt i czworo prawnucząt. Zawsze pozostanie w pamięci kinomaniaków dzięki dziesiątkom niezapomnianych filmów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Odeszła jedna z ikon światowego kina. Niezapomniana Kleopatra czy niesamowita Martha to już klasyka kina.
Słyszałem dziś komentarz Karoliny Korwin-Piotrowskiej, która stwierdziła, że dziś otworzy butelkę dobre wina i obejrzy po raz kolejny "Olbrzyma", film w którym grają same nieżyjące już gwiazdy, które były nie tylko gwiazdami, ale po prostu świetnymi aktorami.
Nic dodać nic ująć.
Liz Taylor na pewno żyć będzie wiecznie w pamięci kinomanów….

Jana

Te właśnie trzy filmy utkwiły w mej pamięci, podobnie jak wielu innych kinomanów…
Piękność – klasyczna! Mimo sędziwego wieku, przecież żal, że LEGENDY odchodzą…

caryca84

Była zjawiskowa [*]

Barbarka88Rz

O rany!
Obawiam się, że to teraz tak już będzie, wszyscy których znam i podziwiam będą odchodzić. A ich miejsce zajmie jakość typu Hana-Montana :/
W "Kleopatrze" była fenomenalna. Jedna z najpiękniejszych aktorek.
[*]

Proszę czekać…