Collin Farrel ucieka z Gułagu! 1

Film Niepokonani opowiada o grupie więźniów, którzy rzucili wyzwanie reżimowi stalinowskiej Rosji i wyrwali się z syberyjskiego piekła.

Kadr z filmu "Niepokonani"

Podczas ucieczki śmiałkowie nie posiadają ze sobą nic, co mogło by ułatwić wędrówkę, nawet kompasu. Ponadto nic ich nie łączy, nawet narodowość, gdyż każdy z nich pochodzi z innego kraju. Wspólna jest tylko wola odzyskania odebranej przez władze sowieckie wolności.

Bohaterowie opowieści dokonują rzeczy niemal niemożliwej, pokonują pieszo 6000 km :od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje i docierają aż do Indii.

Jest to swoista krucjata podczas której będą musieli pokonać nie tylko trudy, jakie stawiać będzie przed nimi przyroda i klimat, ale także bariery językowe i kulturowe wewnątrz grupy. Jednak przede wszystkim będą musieli udowodnić sobie, że życie w Gułagu nie było w stanie odebrać im człowieczeństwa.

Film Petera Weira jest inspirowany prawdziwymi historiami więźniów, którym udało się przeżyć obóz. Konsultantką przy powstawaniu filmu była Anne Applebaum autorka nagrodzonej Pulitzerem książki "Gułag".

W role uciekinierów wcielą się takie gwiazdy jak: Ed Harris (Twierdza, Apollo 13) i Colin Farrell (Aleksander, Ondine)

Na polskich ekranach film będzie gościł od 8 kwietnia 2011r.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

alienK

8 miesięcy po premierze światowej. Polakom gratulujemy dystrybutorów!

Proszę czekać…