Bambi - recenzja wydania DVD 0

Przełomowa produkcja w historii kinematografii, która od wielu lat bawi tak samo kolejne pokolenia dzieci. Niedawno film animowany Bambi został wydany na DVD i Blu-ray. Czy wydanie kultowej animacji spełnia oczekiwania i co oferuje dodatkowo?

Bambi

CD Projekt wydał Bambi w standardowym tekturowym pudełku, z którego wysuwamy opakowanie z filmem. Wbrew niektórym przypadkom wysunięcie z boxu nie sprawiało żadnego kłopotu.

Samo pudełko ładnie oprawione z okładką prezentującą naszych bohaterów – Bambiego, Tuptusia i Kwiatka. Z tyłu dokładny opis filmu, dodatków i poprawek, które Disney dokonał w już wiekowej animacji.

Do ścieżki dźwiękowej nie ma co się przyczepić – zarówno polski dubbing, jak i oryginalny angielski są nagrane w dźwięku przestrzennym 5.1. Dodatkowo dostępne są języki węgierski i grecki. Z napisów mamy polski, angielski, węgierski oraz grecki.

Dużą zaletą są bardzo ciekawe dodatki. Dla dzieci jest edukacyjny filmik o zwierzętach pt. "Bambi i przyjaciele", a dla wielbicieli kina, ciekawostek i kulis prac nad przełomowymi dziełami, półtora godzinny dokument oparty na notatkach Walta Disneya ze spotkań roboczych z artystami.

Oglądając go krok po kroku widzimy jak Walt Disney i jego ekipa pracowali nad poszczególnymi segmentami animacji i rozwiązywali frasujące ich problemy. Wszystko okraszone szkicami koncepcyjnymi, wywiadami z żyjącymi jeszcze rysownikami oraz rozmowy z ekspertami i historykami studia Disneya. Oglądając poznajemy dotąd szerzej nieznane kulisy pracy nad jedną z najlepszych bajek w historii kina. Dodatki są dostępne z polskimi napisami.

Menu jest animowane, prezentuje w piękny sposób wybrane scenki znane z bajki. Wszystko okraszone jest muzyką z filmu, która już w tym momencie tworzy specyficzny klimat. Pomiędzy opcjami menu przechodzimy za pomocą ikonki w kształcie motyla.

Ocena – 9/10

OkładkaOkładka

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…