http://vimeo.com/mironkundzicz

II wojna marionetek 0

Brytyjczycy kręcą film z marionetkami w rolach głównych. Będzie on nosił tytuł Jackboots On Whitehall.

Do tej pory, najbardziej znanymi filmami, w których aktorów zastąpiły kukiełki były Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami i Robot Chicken. Teraz jednak, wszystko się zmieni.

Tom Wilkinson w filmie Egzorcyzmy Emily Rose 2005Tom Wilkinson w filmie Egzorcyzmy Emily Rose 2005

Używając specjalnie zaprojektowanych figurek, wzorowanych na GI Joe, z budżetem 2 milionów dolarów, brytyjscy twórcy zastanowią się, co by było, gdyby Niemcy wygrali Bitwę o Anglię, ale przegrali ze Szkotami, na granicy z Anglią.

Wiadomo już, że wiele gwiazd użyczy swoich głosów postaciom. Alan Cumming (Tytus Andronikus), będzie Hitlerem, Tom Wilkinson (Zakochany bez pamięci) Goebbelsem, Richard O'Brien Himmlerem, a Timothy Spall (Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń) Winstonem Churchillem.

Poza tym w obrazie usłyszymy też głosy Rosamundy Pike (Duma i uprzedzenie), Richarda E. Granta (Być jak Stanley Kubrick), Sanjeeva Bhaskara (Notting Hill), Neila Newbona (The Last Drop), Pam Ferris (Harry Potter i więzień Azkabanu), Tobiasa Menziesa (Casino Royale) i Hugh Frasera (Czas patriotów).

Swipe Films rozpoczęło wczoraj nagrywanie pierwszych dialogów i głosów. Zdjęcia mają się jednak rozpocząć dopiero w marcu.

Jackboots On Whitehall będzie reżyserskim debiutem Edwarda McHenry'ego, który jest też współautorem scenariusza. Napisał go razem ze swoim bratem, Rorym. Na potrzeby filmu powstaną również makiety i modele, Wału Hadriana, czy Downing Street.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

nancy

Oglądałam "Ekipe Ameryki" i muszę przyznać, że to jedna z najlepszych komedii, jakie w życiu widziałam, więc na "Jackboots On Whitehall" czekam z niecierpliwością. Podoba mi się ten styl animacji :-)

Proszę czekać…