Stacja arktyczna Zebra - będzie remake 1

David Gordon Green (niedługo Your Highness) napisał niedawno scenariusz do remake’a filmu z 1968 roku pt. Stacja arktyczna Zebra. Nie wiadomo, czy spec od komedii zajmie się reżyserią.

David Gordon Green

Twórca opisuje to jako wielki film wojskowy. Udał się nawet na pokład łodzi podwodnej stacjonującej na Arktyce, aby dobrze przygotować się do oddania realiów wojskowych niuansów.

Fabuła oryginału:

Na Biegunie Północnym ląduje radziecki lądownik z przechowywanymi wewnątrz zdjęciami amerykańskich baz atomowych. Kilka godzin później z położonej niedaleko bazy Arktyczna Zebra wysłany zostaje sygnał S.O.S. Chcąc uratować polarników i odzyskać negatyw, amerykanie wysyłają tam okręt podwodny Tigerfish. Tylko, że na pokładzie znajduje się Radziecki szpieg, który zrobi wszystko by im się to nie udało.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Maciej Przybyszewski 2011-04-10

Świetna książka MacLean’a, niezły film Sturges’a, remake – czyżby kolejny dowód na to, że scenarzystom w Świętym Gaju brakuje pomysłów. Boję się, że oprócz efektów specjalnych i pewnie magicznego 3D nie będzie w tym filmie nic godnego uwagi i będzie się miał nijak do oryginału zważywszy zmiany w sytuacji geopolitycznej.

Proszę czekać…