Zwiastun prequela Planety Małp 6

Pojawił się pierwszy zwiastun filmu Rise of the Planet of the Apes, w którym widzimy efekt pracy firmy Weta Digital (Avatar) nad cyfrowymi małpami. Przywódcę małp, Caesara gra Andy Serkis.

Rise of the Planet of the Apes

Pierwszy raz w serii małpy nie będą aktorami w kostiumach.

Reżyseruje Rupert Wyatt, a w obsadzie są James Franco, John Lithgow, Freida Pinto, Andy Serkis, Brian Cox, Tom Felton oraz David Oyelowo.

Akcja rozgrywa się w czasach obecnych w San Francisco. Jest to opowieść o tym, jak eksperymenty genetyczny ludzi obraca się przeciwko nim. Wszystko za sprawą superinteligentnej małpy, Caesara, który rozpoczyna wojnę o władzę na Ziemi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

HeRr

Quagmire ciężko jest ten film porównywać do transformersów, tam z góry idziesz do kina z założeniem że będą wielkie żyjące roboty. Porównałbym go prędzej np. z terminatorem, gdzie pewna logika musi być zachowana.
Czudi, jeżeli twórcy tego filmu nie znajdą jakiegoś naprawdę dobrego wyjaśnienia podbicia ludzkości przez małpy to obraz jest dla mnie stracony już na starcie. Przecież jedno takie wydarzenie, będące odstępstwem od normy (np. stado małp atakujące kogokolwiek), i od razu byłoby mnóstwo tweetów, wpisów na fb, filmów na yt, kilka takich zdarzeń i media podchwycają temat. Myślę że zanim cały świat wiedziałby o tym co się dzieje, nie minęłyby nawet 2 godziny. Myślę że głównym elementem takiej wygranej był właśnie efekt zaskoczenia, gdy społeczeństwo informacyjne nie było tak rozwinięte, teraz to już niemożliwe.

Czudi

nawet uzbrojone to raptem kilka setek, więc w starciu z machina wojenną USA polegli by jak Komancze;) Przy tego typu filmie nie będzie istotne czy prawdopodobieństwo takiego rozwoju sytuacji jest duże, a bardziej jak to zostanie opowiedziane.
Obecnie rokowania są dobre

Quagmire

W oryginalnej serii małpy przejęły broń ludzi i podbiły ludzkość. Może było to bardziej realne przy możliwościach armii z tamtych czasów, może to też znak, że należy zostawić już tą serię w spokoju. Ale z drugiej strony to fantastyka, roboty przemieniają się w samochody, małpy podbijają ludzkość i tak dalej…

Czudi

To się okaże czy znajdą jakieś logiczne wytłumaczenie czy tak jak mówisz kilkaset małp zniszczy cywilizację wyposażoną w czołgi, myśliwce i satelity. Może inteligencja małp będzie jak wirus i dołączą do do tych amerykańskich wszystkie z Amazonii i ameryki środkowej. Chociaż też nie bardzo bo na filmie pokazane są szympansy i goryle czyli afrykańskie gatunki, w tym goryle są zagrożone czyli w USA jest garstka;)
Tak czy inaczej ten brak logiczny (przynajmniej w fazie zwiastuna) nie powinien mi przeszkadzać

Proszę czekać…