Paktofonika w kinach! 3

Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, Jesteś Bogiem w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

reżyser i filmowy Magik

Widzowie Jesteś Bogiem będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć na ekranie fragmenty pożegnalnego koncertu zespołu w katowickim Spodku, a także archiwalne materiały z przyznania członkom Paktofoniki Fryderyka za najlepszy album hip-hopowy 2001 roku za płytę „Archiwum kinematografii”.

Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza – „Magika” (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta – „Rahima” (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera – „Fokusa” (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w Chrzcie Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków.

U boku utalentowanych młodych aktorów wystąpili między innymi: Marcin Dorocińcki (Rewers, Pitbull, Idealny facet dla mojej dziewczyny), Dorota Kolak (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za rolę w Jestem twój, Ile waży koń trojański), Przemysław Bluszcz (Świadek koronny, Mała Moskwa) i Arkadiusz Jakubik (Wesele, Dom zły).

Obraz Jesteś Bogiem, wyprodukowany w studiu Kadr, mającym na koncie kultową „Salę samobójców i nagrodzony Złotymi Lwami Rewers, ukaże dramatyczne losy zwykłych kumpli z osiedla, którzy za miłość do muzyki, wolności i niezależności gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.

Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

Zdjęcia do filmu kończą się 1.07.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Co prawda aktorzy nijak nie podobni do chłopaków z PFK, ale mimo wszystko czekam na film z niecierpliwością. PFK to dla mnie jedno z 5 najważniejszych wydarzeń w polskim HH. Czekam, i chwytam chwile ulotne jak ulotka….

Proszę czekać…