Remake Siedmiu Samurajów ma reżysera 0

Scott Mann ( Turniej ) podpisał kontrakt z wytwórnią The Weinstein Company na reżyserię remake’u Siedmiu Samurajów.

Siedmiu Samurajów

Oryginał w reżyserii Akiro Kurosawy uważany jest za jeden z najważniejszych filmów w historii kina. Był także inspiracją dla równie uznanych Siedmiu Wspaniałych Johna Sturgesa.

Nowa wersja ma opowiadać o współczesnej Tajlandii, a bohaterami będzie siedmiu najemników.

Co sądzicie o takiej próbie spojrzenia na jedną z najważniejszych produkcji dla całej branży filmowej?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Jana

No to w tej kwestii wszyscy dyskutanci są jednomyślni… To przysłowiowo powiedziawszy porywanie się z motyką na słońce:) Nie spodziewam się, aby Scott Mann nawet po części dorównał dziełu Kurosawy!

Shadowcat

Ja jestem nastawiona bardzo sceptycznie. Reżyser porwał się na coś naprawdę wielkiego. Obawiam się, że sprowadzi się to wszystko do strumieni krwi, odciętych kończyn i.. dlaczego mam wrażenie, że coś będzie wybuchać?

Remake? Ktoś przesadził z określeniem. Zgadzam się z przedmówcami, że to będzie raczej proste kino akcji, niż film na miarę chociażby połowy tego co zrobił Kurosawa.
Widać, że kryzys w kinie amerykańskim nie odpuszcza. Same remake, do tego kolejny kina japońskiego. Chciałoby się rzec: kasa misiu kasa – ale jeżeli ktoś szumnie mówi o remaku klasyki to raczej kasa powinna być na drugim planie, a wartość artystyczna na pierwszym.

Vivaldi

Taki spojrzeń było od groma: Siedmiu wspaniałych, Siedem mieczy, Samurai 7… ale nikt nie był takim megalomanem, żeby nazywać to remakem. Koniec końców i tak pewnie powstanie B-klasowy film kopany z przeznaczeniem na DVD…

Quagmire

Scott Mann? To tak jakby Michael Bay robił remake Lotu nad kukułczym gniazdem.

Proszę czekać…