Polacy, ruszajmy pod Wiedeń! 0

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Los miasta staje się coraz bardziej niepewny.

zdjęcie z planu filmu

Jego upadek otworzy Wielkiemu Wezyrowi drogę do zwycięstwa nad Chrześcijańską Europą. Po wielu tygodniach oblężenia dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie.

W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf Wielkiego Wezyra, do boju włączają się wojska pod wodzą polskiego króla Jana III Sobieskiego w morderczej walce rozstrzygając wynik starcia.

Budżet w wysokości 50 mln zł. Ponad 100 znakomitych aktorów, a wśród nich gwiazdy polskiego kina, 10 tys. statystów, 3 tys. koni i 13 tygodni zdjęć w kilku krajach Europy, także w Polsce. Oto podstawowe informacje świadczące o rozmachu międzynarodowej superprodukcji historycznej Bitwa pod Wiedniem to opowieść o jednej z najważniejszych bitew w historii świata, której wynik zadecydował o losach Europy.

Zdjęcia do filmu Bitwa pod Wiedniem w reżyserii Renzo Martinellego rozpoczęły się 2 maja w Rumunii. W głównych rolach zobaczymy takie gwiazdy jak F. Murray Abraham, Enrico LoVerso,Alicja Bachleda-Curuś, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Wojciech Mecwaldowski. Film powstaje w koprodukcji włosko-polsko-tureckiej przy znaczącym wsparciu władz Polski. Dofinansowany przez PISF.

Polskim dystrybutorem filmu jest Monolith Films. Premiera „Bitwy pod Wiedniem” planowana jest na drugą połowę roku 2012.

Antoni Cupo jako Karol LotaryńskiAntoni Cupo jako Karol Lotaryński

Źrodło: notatka prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Podobnie jak Czudi mam wielką nadzieję, że scenariusz będzie na poziomie, a rola Polaków nie ograniczy się do kilku scen.
Temat rzeczywiście świetny. Dobrze, że Polska bierze czynny udział w produkcji, a nie jak ostatnio bywa dostarcza jedynie tematów, które wykorzystują głównie Amerykanie przekręcając fakty dla mało wyrobionego historycznie widza i zbijając przy tym kasę.

Czudi

Ciekawe jaki będzie scenariusz, jaką rolę odegrają Polacy i koprodukcja sprawi, że nie będzie klasycznego zadęcia.
Temat wspaniały i może wyjść coś na poziomie

Proszę czekać…