Piorunujący debiut Thora 1

W Stanach Zjednoczonych, tydzień po całym świecie, zadebiutowała superprodukcja oparta na komiksie pt. Thor w reżyserii Kennetha Branagha.

Thor

Pomimo dość średnich recenzji, obraz zdołał zająć pierwsze miejsce w zestawieniu Box Office i jednocześnie przyzwoicie otworzyć sezon filmowy na świecie.

Thor zarobił w weekend 66 milionów dolarów, co jest drugim największym otwarciem roku. Z kin IMAX zarobili 6,6 miliona dolarów, więc 10% ogólnego wyniku. Poza Stanami Zjednoczonymi Thor jest hitem, mając już na koncie znakomite 176 milionów dolarów.

Poprzedni zdobywca pierwszego miejsca, Szybcy i wściekli 5 (nasza recenzja) zanotował duży spadek frekwencji o 62%, zajmując drugie miejsce z dobrym wynikiem 32,5 miliona dolarów. Razem w Stanach Zjednoczonych ma już znakomite 140 milionów dolarów. Wszystkie zyski Szybkich i wściekłych 5 osiągnęły już fantastyczny wynik 325 milionów dolarów, więc fani mogą być spokojni o kolejne części przygód Doma Torreto i spółki.

Szybcy i wściekli 5Szybcy i wściekli 5

O trzecie miejsce walczyły produkcje skierowane do kobiet – Jumping the Broom i Pożyczony narzeczony. Wygrał ten pierwszy, osiągając wynik 13,7 miliona dolarów. Komedia z Ginnifer Goodwin, Pożyczony narzeczony zajął czwarte miejsce z wynikiem 13,1 milionów dolarów.

W piątek ma premierę widowiskowa superprodukcja pt. Ksiądz, więc możemy przypuszczać, że będzie mocna walka o pierwsze miejsce.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

HeRr

Widziałem dzisiaj Thora, bardzo przyjemny film i ciekawie zaadaptowana mitilogia. Ale 3d niestety marne strasznie…nie rozumiem czemu nasz dystrybutor nie sprowadził kopii 2d do kraju…

alienK

"Pomimo dość średnich recenzji, obraz zdołał zająć pierwsze miejsce w zestawieniu Box Office…."
Średnich recenzji?! Chyba w drętwej i " modnie offowej Polsce". Film na świecie zbiera dobre recenzje. Na Rotten Tomatoes ma 79% pozytywnych recenzji co na kino letnie jest bardzo dobrym wynikiem.

Proszę czekać…