Zmarła Laura Ziskin

Laura Ziskin i Sam Raimi na planie Spider-Mana.

W zeszłą niedzielę odeszła Laura Ziskin, producentka odpowiedzialna za serię Spider-Man. Była uważana za jedną z najbardziej wpływowych osób w swojej branży. Przyczyną zgonu był rak piersi, z którym od siedmiu lat walczyła. Miała 61 lat.

Pierwszym jej wielkim sukcesem okazała się komedia Pretty Woman z 1990 r., która zarobiła na całym świecie prawie pół miliarda dolarów. Była także odpowiedzialna za oscarową produkcję Lepiej być nie może. Ostatnim projektem był The Amazing Spider-Man, który trafi do kin latem przyszłego roku.

Ziskin była nominowana do prestiżowej nagrody Emmy za organizację gali oscarowej. Poza działalnością filmową Laura Ziskin była współorganizatorką Stand Up to Cancer, akcji walki z chorobami nowotworowymi.

Źrodło: http://www.cbsnews.com/8301-31749_162-20070895-10391698.html


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.