1920 Bitwa Warszawska - zwiastun! 2

Od dziś w sieci dostępny jest zwiastun niecierpliwie oczekiwanego filmu Jerzego Hoffmana 1920 Bitwa Warszawska. To przełomowy, pierwszy w Europie aktorski film zrealizowany w stereoskopowej technologii 3D. Jego premiera zapowiedziana jest na 30 września.

1920 Bitwa Warszawska

Superprodukcja, której budżet opiewa na 27 mln złotych, jest wielkim freskiem historycznym o jednej z osiemnastu najważniejszych, zdaniem lorda Edgara D’Abernona, bitew w dziejach świata. Była jedyną od XVII wieku zwycięską bitwą stoczoną samodzielnie przez Polaków, która zdecydowała o wygranej wojnie. Dzięki temu, Polska na 19 lat zachowała świeżo odzyskaną niepodległość i zahamowała pochód Armii Czerwonej na Europę, zmuszając Lenina i Trockiego do rezygnacji z rozpalenia „płomienia światowej rewolucji”.

Oprócz znamienitych postaci polskiego i światowego kina – reżysera Jerzego Hoffmana i operatora Sławomira Idziaka, w pracach nad filmem uczestniczyły gwiazdy takie jak Borys Szyc, Natasza Urbańska, Daniel Olbrychski czy Adam Ferency.

Warszawa, rok 1920. Ola jest aktorką warszawskiego teatru rewiowego i narzeczoną Jana, lewicującego poety i kawalerzysty. Po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front, Jan postanawia oświadczyć się Oli i natychmiast ożenić. Ślubu w kościele św. Anny w Warszawie udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka. Podczas walk Jan zostaje posądzony o sympatie komunistyczne i bolszewicką agitację. Sąd wojskowy skazuje go na karę śmierci. Tymczasem Olę nachodzi w teatrze natrętny wielbiciel, kapitan żandarmerii Kostrzewa. Wkrótce Ola wstępuje do Ochotniczej Legii Kobiet jako sanitariuszka i przygotowuje się do obrony Warszawy. Wciąż ma nadzieję na odnalezienie męża, po którym wszelki ślad zaginął… Wątek miłosny przeplata się z dramatycznymi wydarzeniami, których nie szczędzi bohaterom historia.

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Quagmire

Dzięki, choć to nie do końca moje. Gdzieś już czytałem porównanie tej charakteryzacji do charakteryzacji stosowanej przez ZF Skurcz (tych od "Bułgarskiego pościgu") i bardzo spodobała mi się ta myśl :)

newt

Założyłem konto specjalnie żeby dać ci plusa za ten „dywan na twarzy” :D

Czudi

Mimo wszystko trzeba dać szansę twórcom, przecież jest kilku dobrych aktorów w obsadzie, zdjęcia powinny być bardzo dobre, pojawiają się opnie, że w 3D film wygląda lepiej niż Piraci, ale w Urbańską nie uwierzę w żaden sposób;)
W chwili obecnej moje oczekiwania są tak niskie, że może być tylko lepiej

zAwI

Olbrychski od początku nie bardzo mi pasował do roli Piłsudskiego, o czym nawet sam aktor mówił. Ale jak dodał "skoro Hoffman wmówił mi, że moge być dobrym Kmicicem, to i w Piłsudskiego uwierzyłem" (czy jakoś tak to leciało). Zwiastun dosłownie jak na rynek VHS. Zastanawia mnie, czy faktycznie nie ma nowych reżyserów ze świeżą wizją, bo to co zobaczyłem przeraziło mnie dwukrotnie:
a) gdy usłyszałem, że jest to najdroższa Polska produkcja (oby się chociaż zwróciła)
b)będzie wyświetlana w wersji 3D (?)
Czekam tylko teraz na Hardkor 44 Bagińskiego z nadzieją, że pozwoli mi on uwierzyć w Polski movie-biznes.

Quagmire

I znowu ta wstawka kabaretowa od której bolą zęby…Zwiastun przygotowany z pogwałceniem chyba wszystkich standardów obowiązujących przy tworzeniu kinowej zapowiedzi.
Do tego Olbrychski nie gra Piłsudskiego tylko jest Olbrychskim z kawałkiem dywanu na twarzy. Poczekam aż ta superprodukcja będzie na You Tubie w 10 częściach i rozłożę sobie ten bolesny seans na krótkie odcinki.

Proszę czekać…