Moneyball - zwiastun!

Kadr z filmu Moneyball

Scenariusz Moneyball autorstwa Aarona Sorkina, zdobywcy tegorocznego Oscara za najlepszy scenariusz adoptowany jest adaptacją książki pt. "Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game" autrostwa Michaela Lewisa. Film opowiada opartą na faktach historię Billy’ego Beane’a (Brad Pitt), menadżera baseballowej drużyny Oakland A. Mężczyzna opracował sposób rekrutacji zawodników przy użyciu analiz komputerowych. Dzięki niemu klub stał się prawdziwym postrachem w lidze.

W gwiazdorskiej obsadzie są Brad Pitt, Jonah Hill, Philip Seymour Hoffman, Robin Wright i Chris Pratt. Reżyseruje, nominowany do Oscara za film Capote, Bennett Miller.

Premiera światowa odbędzie się 23 września 2011 r. Polska zaplanowana jest na 28 października br. Dystrybutorem jest United International Pictures.

Źrodło: http://www.deathandtaxesmag.com/105329/moneyball-trailer-brad-pitt-and-jonah-hill-talk-baseball-video/


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.