Gyllenhaal w debiucie Petera Sarsgaarda

Peter Sarsgaard i Jake Gyllenhaal

Peter Sarsgaard, odtwórca ról w filmach takich jak Była sobie dziewczyna i Powrót do Garden State czy nowej Zielonej latarni zamierza wyreżyserować swój pierwszy film. Za debiut wybrał ekranizację książki Christophera McDougalla pt. "Born to Run".

Okładka książki Okładka książki

Książka McDougalla poświęcona jest wyprawie do Meksyku, do miejsca zamieszkiwanego przez indiańskie plemię Tarahumara. Członkowie zbiorowości dzięki skrywanym technikom potrafią przebiec nawet setki mil bez odpoczynku.

Początkowo Sarsgaard chciał wystąpić w głównej roli. Zadecydował jednak, że w postać tą wcieli się jego szwagier, Jake Gyllenhaal (Tajemnica Brokeback Mountain, Kod nieśmiertelności).

Źrodło: http://www.movies.ie/movie%20news/Peter_Sarsgaard_to_Write_and_Direct_BORN_TO_RUN


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.