http://vimeo.com/mironkundzicz

Tarzan wraca na duży ekran 0

Warner Bros. i producent Jerry Weintraub chcą po raz kolejny przenieść na ekrany kin historię Tarzana.

Postać chłopaka wychowanego przez małpy stworzył Edgar Rice Burroughs.

Guillermo del Toro / einsiders.comGuillermo del Toro / einsiders.com

Guillermo del Toro (Hellboy) ma zająć się reżyserią projektu. Scenariusz ma napisać John Collee (Pan i władca: Na krańcu świata).

Del Toro czuje, że ta klasyczna historia ciągle jest fascynująca i zajmująca. Uważa też, że teraz jest dobry czas, aby przywrócić historię Tarzana znowu do życia, opierając się bardziej na prozie Burroughsa.

Chciałbym stworzyć nową wersję Tarzana, która byłaby kinem familijnym, niepokojącym jak tylko się da. Jest w tej historii bardzo dobrze pokazana wola przetrwania małego, bezbronnego chłopca, który zostaje porzucony w najmniej przyjaznym otoczeniu. – mówi reżyser Labiryntu fauna.

Historia Tarzana była wielokrotnie przenoszona na ekrany kin, czy to jako film animowany, czy z aktorami. Powstało też wiele słuchowisk radiowych i seriali, opartych na książce. Najpopularniejszymi odtwórcami roli Tarzana byli: Johnny Weissmuller, Lex Barker (Return of the Bad Men), Gordon Scott (Uprowadzenie), Jock Mahoney (Hawaii Five-O), Mike Henry (Zielone berety), Ron Ely, Miles O'Keeffe, Christopher Lambert (Nieśmiertelny), Casper Van Dien (Jeździec bez głowy) i Travis Fimmel.

Tutaj można zobaczyć zwiastuny do ostatniego filmu reżysera, Labirynt fauna, który zdobył Złotą Żabę na tegorocznym XIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2006.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Żaden z filmów o Tarzanie, który do tej pory powstał nie podobał mi się zbytnio. Czekam aż stworzą coś dobrego. ;)

Proszę czekać…