Kultowe seriale na ekranach kin 1

Od dwóch tygodni trwają zdjęcia na planie Hans Kloss – Podwójna stawka, kinowej kontynuacji kultowego serialu Stawka większa niż życie o agencie J-23, Hansie Klossie. Stanisław Mikulski ponownie zagra agenta J-23, a Emil Karewicz wcieli się w Brunnera.

Czterej pancerni i pies

Za reżyserię odpowiada Patryk Vega, twórca serialowego Pitbulla.

Dowiadujemy się, że film opowie o agencie J-23 na emeryturze. W czasach komunizmu Kloss został aresztowany. Był podejrzany o bycie podwójnym agentem i pracę na rzecz Niemiec Zachodnich, za co otrzymał wyrok śmierci. Został jednak zrehabilitowany. Teraz żyje spokojnie na emeryturze, zajmując się swoją pasję, czyli dłubaniem w samochodach. Natrafi on jednak na ślad wielkie afery, która zmusi go do powrotu do działania ten ostatni raz. Będzie próbował rozwikłać zabójstwo emerytowanego generała. Na drodze staną mu byli naziści, którzy chcą odzyskać pewne archiwalne dokumenty. Takim sposobem znowu natrafi na Brunnera…

Natomiast Łukasz Karwowski przygotuje kontynuację Czterech pancernych i psa, która będzie kręcona w 3D z użyciem najnowocześniejszych środków filmowych, które w polskim kinie nie są wykorzystywane.

Obecnie Karwowski szuka inwestorów – na razie wiadomo, że współprodukowaniem zainteresowani są Rosjanie, a dystrybucją zajmie się Kino Świat.

Ma być to przygodowy film wojenny zrealizowany z rozmachem i elementami humorystycznymi. Akcja miałaby rozpocząć się tam, gdzie kończy serial. Jest 1945 rok, maj, wojna się kończy. Bohaterowie zostają zdemobilizowani, lecz przed pójściem do cywila czeka ich ostatnia misja. W Górach Sowich, gdzie Niemcy zbudowali gigantyczną sieć sztolni i tuneli.

Twórca w wywiadzie zdradza, że planuje użyć szerokiego ekranu i technologi 3D. Jak na razie jest na półmetku zbierania funduszy. Zdjęcia mają rozpocząć się w maju przyszłego roku, a obraz trafiłby do kin w pierwszym kwartale 2013 roku. Nie wiadomo, czy ktoś z oryginalnej obsady powróci.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Jana

A o kontynuacji drugiego kultowego serialu (czterech… i pies) można przeczytać na stronie:
http://hatak.pl/news/14295/Czterej_pancerni_i_pies_w_3D_w_2013_roku/
Tylko to zapowiada się raczej na kiepską komedię:)

Jana

O tym napisałam już w opiniach 20 czerwca, podając też źródło informacji:)
Najpierw pisał “Newsweek” , a potem:
http://www.zetnews.pl/Kultura/Wiadomosci/Bedzie-kontynuacja-Stawki-wiekszej-niz-zycie/
http://slupsk.naszemiasto.pl/artykul/954507,w-czolpinie-krecono-kontynuacje-stawki-wiekszej-niz-zycie,id,t.html
http://aleseriale.pl/title,Stawka-wieksza-niz-zycie-Tajemnicza-kontynuacja-serialu,wid,119219,wiadomosc.html?ticaid=6c958
Scenariusz filmu napisał Władysław Pasikowski. Nowa "Stawka" wejdzie do kin w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Proszę czekać…