Pasjonat filmu. Pasjonat rysunku. Pasjonat kobiety. Pasjonat trunku.

Spike Lee zrobi remake Oldboya? 2

Według doniesień portalu Twitch, reżyser Spike Lee prowadzi rozmowy nad nową wersją koreańskiej produkcji z 2003 roku pt.: Oldboy. Reżyserem wersji pierwotnej jest Chan-wook Park.

Za produkcję odpowiadaliby Doug Davison oraz Roy Lee. Mark Protosevich (Thor, Jestem legendą) napisze scenariusz.

Film Oldboy z 2003 roku opowiadał historię mężczyzny, który więziony przez 15 lat w obcym dla niego miejscu, dostaje szansę, aby wymierzyć sprawiedliwość i rozwikłać zagadkę swojego ubezwłasnowolnienia.

Data rozpoczęcia zdjęć nie jest jeszcze znana… ale czy remake tak kultowej pozycji jest faktycznie potrzebny?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Quagmire

Ciekawe, że spotkałem się z opiniami jakoby "Infiltracja" była niezamierzoną parodią oryginału. Zgadzam się z tym, że nie ma co wrzucać wszystkich remake’ów do jednego worka.

Redox

Nie do zniesienia jest sytuacja na wielu forach, kiedy większość komentujących gani twórców o tworzenie remake’u. A jeżeli pada nazwisko Lee, który na swoim koncie ma wiele ciekawych i udanych projektów ("Mordercze lato", "Rób co należy" czy popularniejsza "25. godzina") można sobie oszczędzi lamentacji o tym jakim to złem jest proces remakowania. Można nie lubić "Infiltracji" Scorsese’a czy "Prawdziwego męstwa" braci Coen, ale trzeba przyznać, że są to filmy udane i nie pozostawiające złego smaku.

Jana

Popieram przedmówcę, a moje zdanie na temat remak’ów już kilkakrotnie wypowiadałam (tzn. wypisywałam!). Rzadko zdarza się, aby remake dorównał pierwowzorowi.

Kuba_S

Odlboy jest tak specyficznym filmem z unikalnym (dziwnym) klimatem, że robienie "czegoś nowego" – jest totalnie dziwne! No, ale cóż, czego nie robi się dla kasy. Przypuszczam, że nowy Oldboy, nie będzie miał nic wspólnego ze starym – prócz podobnej fabuły.
Czekam tylko, aż ktoś wpadnie na równie rewolucyjny pomysł, by zrobić remake Matrixa, może tym razem w 3d !!!

Proszę czekać…