http://vimeo.com/mironkundzicz

Ruszyły zdjęcia do Babylon A.D. 0

W poniedziałek ruszyły w Czechach prace nad megaprodukcją Babylon A.D. w reżyserii Mathieu Kassovitza.

W główne role wcielą się, Vin Diesel (Szeregowiec Ryan), Mélanie Thierry (1900: Człowiek legenda), G?rard Depardieu (Czysta formalność), Michelle Yeoh (Przyczajony tygrys, ukryty smok) i Mark Strong (Wszystko dla miłości).

Mathieu Kassovitz w filmie Amen. 2002Mathieu Kassovitz w filmie Amen. 2002

Współproducent obrazu, StudioCanal, prowadzi ciągle rozmowy z Jamelem Debbouze, zdobywcą nagrody dla Najlepszego Aktora na Festiwalu Filmowym w Cannes, za filmy Indig?nes. Wiadomo też, że w filmie nie zobaczymy Charlotte Rampling (Immortal – Kobieta pułapka), która była typowana do jednej z ról.

Obraz, do którego scenariusz napisali Kassovitz (Zabójca) i Eric Besnard jest adaptacją powieści Mauricea G. Danteca, Babylon Babies. Jej akcja jest osadzona w przyszłości, w świecie rządzonym przez media i technologię i opowiada o przygodach samotnego najemnika, Hugo Corneliusa Tooropa (Vin Diesel).

Toorop przystaje na propozycję mafii i zgadza się eskortować Aurorę (Mélanie Thierry), ze wschodniej Europy do Nowego Jorku. W trakcie podróży odkrywa, że dziewczyna była użyta jako królik doświadczalny i stała się obiektem złożonych i niebezpiecznych interesów. Przenosi ona bowiem w swoim ciele wirusa, który jest zdolny do unicestwienia całej rasy ludzkiej. Kryminalna organizacja celuje w nowe rynki biotechnologiczne i postmilenijne sekty, które marzą o genetycznym swtorzeniu nowego Mesjaszu, który byłby ich przywódcą.

Vin Diesel w filmie Pacyfikator 2005Vin Diesel w filmie Pacyfikator 2005

Producentem jest Alain Goldman (Purpurowe rzeki II – Aniołowie Apokalipsy) z Légende Entreprises. Współproducentami są, wytwórnia Kassovitza MNP Entreprise, Canal+, 20th Century Fox i czeskie Okko Production.

Budżet tego futurystycznego thrillera zapowiadany jest na ponad 50 milionów Euro. Całość będzie kręcona w Pradze do 11 kwietnia. Autorem zdjęć będzie Thierry Arbogast, który pracował wcześniej z Kassovitzem przy Purpurowych rzekach.

20th Century Fox kupiło już prawa do dystrybucji obrazu w USA, Wielkiej Brytanii i Azji, a StudioCanal zajmie się dystrybucją w Europie. Chęć kupna wyraziły już Niemcy, Hiszpania, Grecja, Portugalia, cała Skandynawia, Rosja, Europa centralna i Turcja.

Mars Distribution planuje wprowadzić film do kin we Francji w 2008 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Wreszcie zapowiada się coś ciekawego z Vinem Diselem. Btw. świetny news. :)

Proszę czekać…