Transformers 3 niszczy konkurencje 2

Transformers 3 Michaela Baya kontynuuje swoją dominację w kinach na świecie. W USA zarobił kolejne 47 mln dolarów, a poza USA dobre 93 mln. Razem w Stanach Zjednoczonych na koncie ma już 261 mln dolarów i stał się najbardziej dochodowym filmem 2011 roku, pokonując Kac Vegas w Bangkoku. Łącznie wszystkie zyski Transformers 3 osiągnęły wspaniały wynik 645 mln dolarów po zaledwie 2 tygodniach wyświetlania. Budżet produkcji plasował się na 195 mln dolarów.

Transformers 3

Michael BayMichael Bay

Drugie miejsce zajęła komedia dla dorosłych pt. Szefowie wrogowie, zarabiając 28,1 mln dolarów. Obraz o budżecie 35 mln dolarów zebrał pozytywne recenzje, więc można rzec, że to kolejny hit wśród komedii z kategorią wiekową R.

Trzecią lokatę zajęła familijna Heca w Zoo z Kevinem Jamesem, zarabiając 21 mln dolarów. Poza USA film zarobił niewielkie 7,5 mln dolarów, co przy budżecie 80 mln dolarów nie nastraja pozytywnie.

Szefowie wrogowieSzefowie wrogowie

Auta 2 spadły na czwartą pozycję, zarabiając 15,2 mln dolarów. Razem na koncie animacja Pixara ma już 270,4 mln dolarów, co przy budżecie 200 mln dolarów nie jest wynikiem rewelacyjnym. Przeciętne recenzje produkcji nie zapewnią filmowi stałych zysków.

Za tydzień do kin wchodzi Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 2. Możemy być pewni, że pobije rekordy i zrzuci Baya z pierwszej lokaty.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

boobuu 2011-07-11

Jak piszecie o tych kwotach to zaznaczcie, które to zarobione "przez weekend" a które "razem", bo się można pogubić.

Proszę czekać…