"May the Force Be With You"

Będzie remake Martwego Zła! 1

Sam Raimi oraz producenci oryginału – Rob Tapert i Bruce Campbell (także odtwórca słynnej roli Asha w każdej części trylogii) biorą się za remake kultowego The Evil Dead (Martwe Zło) wraz ze studiem Ghost House Pictures, którego właścicielem jest Sam Raimi.

Bruce Campbell i Sam Raimi na planie filmu The Evil Dead (1981)

Raimi i Tapert byli pod tak wielkim wrażeniem krótkometrażowego filmu Panic Attack! w reżyserii Urugwajczyka Fede Alvareza, że kilka dni po premierze na YouTube w ciemno podpisali z nim umowę na reżyserię filmu science-fiction, na podstawie własnego scenariusza, za kilkadziesiąt milionów dolarów. Od 2009 roku nic więcej na ten temat nie było słychać, aż do dzisiaj, gdy wydano oficjalny komunikat ze studia Ghost House Pictures.

Tak więc efektem tej umowy będzie realizacja remake’u The Evil Dead z 1981, choć od kilku lat krążyły plotki bardziej kierujące się w stronę kontynuacji trylogii w postaci czwartej części na podstawie alternatywnego zakończenia Armii Ciemności. Sam Raimi prawdopodobnie zrezygnował z sequela jak i reżyserii ewentualnego remake’u ze względu na liczne inne zobowiązania jakie obecnie zajmują mu czas. Obecnie pełną parą ruszają przygotowania do jego najnowszego reżyserskiego projektu w postaci Oz: The Great and Powerful, prequela Czarnoksiężnika z Oz, premiera zaplanowana jest na 2013 rok.

Reżyser Fede Alvarez napisał scenariusz wraz z Rodo Sayageusem, z którym współpracował przy realizacji Panic Attack!. Nagrodzona Oscarem za JunoDiablo Cody obecnie zajmuje się poprawianiem tego scenariusza. Niewykluczone, że po remake’u powstanie też kontynuacja.

Raimi, Tapert i Campbell zajmą się produkcją. Partnerzy Raimiego z Ghost House Pictures – Joe Drake i Nathan Kahane będą producentami wykonawczymi. Pracę dodatkowo będą nadzorować Nicole Brow i J.R. Young. Dystrybutorem będzie studio Lionsgate.

Trójka producentów opublikowała wspólny komentarz:

Zaangażowali się w realizację tego filmu będąc zainspirowani niezmienną popularnością i entuzjazmem jakim cieszy się seria 'Evil Dead'. Nie możemy się doczekać, aby wystraszyć nowe pokolenie kinomaniaków stosując techniki filmowania jakie nie były dla nas dostępne trzydzieści lat temu, oczywiście z pomocą świeżego spojrzenia na legendę okiem Fede Alvareza.

Raimi napisał, wyreżyserował i, wraz z Taperem i Campbellem, wyprodukował kultowy The Evil Dead (Martwe Zło) opowiadający historią piątkę przyjaciół, dwudziestokilkulatków, którzy zatrzymują się w chatce w środku lasu, gdzie odkrywają tajemniczą Księgę Umarłych (Book of the Dead). Znajdują także stare nagranie, które wyjawia, że ten starożytny tekst pochodzi z czasów cywilizacji Sumerów. Odtwarzane nagranie budzi demony, które z okolicznego lasu przybywają do chatki, aby opętać znajdujące się tam osoby. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Pierwszy film The Evil Dead (Martwe Zło) osiągnął duży sukces i doczekał się dwóch, równie udanych i popularnych kontynuacji w postaci Evil Dead II: Dead by Dawn (Martwe Zło 2) i Army of Darkness (Armia ciemności).

Poniżej przypominamy film Panic Attack! Fede Alveraza, dzięki któremu dostał angaż na reżyserię The Evil Dead:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho

Dzięki za zwrócenie uwagi, jakaś osoba z inteligencją w tej dziedzinie nie przekraczającej inteligencji jamochłona wstawiła screenshoty.

Quagmire

Nie cierpię stylu Diablo Cody, tego bełkotu wylewającego się z ust licealistów w jej filmach który sili się na bycie celnymi dialogami. Widać jednak Raimiemu się to podoba, najpierw chciał Ellen Page do "Drag Me To Hell" teraz ma Cody przy "Evil Dead". Martwi mnie to w kontekście marności skryptu do "Zabójczego ciała".
Chyba jednak wolę remake niż słabą czwartą część która byłaby kulą u nogi dla serii.
PS Jeśli ktoś nie oglądał "Armii Ciemności" to niech nie zagląda do galerii tego filmu na FDB, zdjęcia zdradzają po kolei przebieg całego filmu. Prawie jak komiks :)

Proszę czekać…