Zmarła Googie Withers 2

W zeszły piątek w Sydney zmarła z przyczyn naturalnych Googie Withers, aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Miała 94 lata.

Googie Withers

Aktorka urodziła się 12 marca 1917 roku w Karaczi. Rola w filmie The Girl in the Crowd z 1935 r. była jej debiutem. Zagrała w ponad 50 produkcjach, a także pojawiała się na Broadwayu. Jedak najbardziej rozpoznawalną jej rolą pozostaje rola Blanche w thrillerze Alfreda Hitchcocka Starsza pani znika.

Ostatnim jej filmem był Blask. Zagrała u boku Geoffreya Rusha i Armina Mueller-Stahla. Za swoją rolę nominowana została do Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.

Była dwukrotnie zamężna. W 1958 roku aktorka ze swoim drugim mężem Johnem McCallumem (również aktorem, zmarł w 2010 r.) przeprowadzili się do Australii. Mieli 3 dzieci.

W 1980 roku Withers otrzymała z Order of Australia (pierwsza w historii nie-Australijka) za zasługi dla australijskiego teatru, a w 2002 r. Order Imperium Brytyjskiego.

Źrodło: http://www.playbill.com/news/article/152801-Googie-Withers-British-Actress-of-Stage-and-Screen-Dies-at-94-

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Jana

Ja znam Googie Withers tylko ze znakomitego thrillera "Starsza pani znika". Jak to u Hitchcocka narastające napięcie, zagadki do rozwiązania, niepamiętający starszej pani pasażerowie, oprócz Iris Henderson…
Świetny, przedwojenny thriller!

Proszę czekać…