Zmarła Googie Withers

Googie Withers

W zeszły piątek w Sydney zmarła z przyczyn naturalnych Googie Withers, aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Miała 94 lata.

Aktorka urodziła się 12 marca 1917 roku w Karaczi. Rola w filmie The Girl in the Crowd z 1935 r. była jej debiutem. Zagrała w ponad 50 produkcjach, a także pojawiała się na Broadwayu. Jedak najbardziej rozpoznawalną jej rolą pozostaje rola Blanche w thrillerze Alfreda Hitchcocka Starsza pani znika.

Ostatnim jej filmem był Blask. Zagrała u boku Geoffreya Rusha i Armina Mueller-Stahla. Za swoją rolę nominowana została do Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.

Była dwukrotnie zamężna. W 1958 roku aktorka ze swoim drugim mężem Johnem McCallumem (również aktorem, zmarł w 2010 r.) przeprowadzili się do Australii. Mieli 3 dzieci.

W 1980 roku Withers otrzymała z Order of Australia (pierwsza w historii nie-Australijka) za zasługi dla australijskiego teatru, a w 2002 r. Order Imperium Brytyjskiego.

Źrodło: http://www.playbill.com/news/article/152801-Googie-Withers-British-Actress-of-Stage-and-Screen-Dies-at-94-


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.