"May the Force Be With You"

Zwiastun The Amazing Spider-Man! 4

Premiera zapowiedziana jest na 3 czerwca 2012 roku, post-produkcja filmu potrwa około roku.

Reżyseruje Marc Webb na podstawie scenariusza Jamesa Vanderbilta, który obecnie już pisze drugą część. W rolach głównych: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans i Martin Sheen. Część aktorów podpisała już kontrakty na kolejne części nowej serii.

Jedna z rzeczy jaka szczególnie oddzielna nowy film od trylogii Sama Raimiego jest sposób kręcenia postaci Spider-Mana używającego swojej sieci do poruszania się po mieście. Reżyser Marc Webb wypowiedział się w tej kwestii:

Jedną z rzeczy jaką próbowaliśmy szczególnie zaakcentować to zrealizowanie filmu z klasycznymi efektami w postaci kaskaderów na planie, innymi mówiąc sprowadzić to na ziemię. Było to wielkim wyzwaniem biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z postacią, której możliwości są nadludzkie. Jak to zrobić w sposób przekonywujący i rzeczywisty? Spędziliśmy miesiące nad opracowaniem technik, które pozwolą bujać się na pajęczynie w rzeczywisty sposób, pomijając efekty komputerowe. Naturalnie pojawią się na etapie post-produkcji poprawki, a także sceny z użyciem CGI, jednakże bazowane na rzeczywistości i to jest nowa technika (w tej branży filmowej).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Asmodeusz

jakś nie specjalnie przemawia do mnie Andrew Garfield jako Parker, cała reszta wyjdzie w praniu oby było bardziej komiksowo niż ostatnio

Ronaldinho

Właściwie to na tym etapie mogli wypuścić "prawdziwy" teaser tylko z akcją FPP, a taki dłuższy to już puścić pełny zwiastun, byłoby bardziej zajawkowo i tajemniczo. A tak to już mi się wydaje, że za dużo wiemy o filmie. Na pewno z tego może wyjść coś dobrego i raczej takie będzie, już to widzę ile porównań będzie do Raimiego…. i to mnie chyba najbardziej będzie wnerwiać obok faktu, że w walce z Lizardem albo sieć się skończy w nadgarstkach albo się mechanizm zatnie w kluczowym momencie, wtedy to tylko pozostanie facepalma zrobić w kinie. Podoba mi się Rhys Ifans, wygląda na psychopatę bez make-up’u :)

hqpoznan

Słabizna i tyle. Tak się domyślałem, że wyjdzie kupa z tego.

Corso

Zwiastun dobry. Podoba mi się, że poruszają historię rodziców Parkera, skoro pokazują jak zostawiają go u wujostwa i w kontekście ostaniach słów w trailerze o "tajemnicach skrywanych przed nami" domyślam się, że mogą na tym oprzeć fabułę. A jak wiedzą ci co są zaznajomieni z komiksem, rodzice Parkera to też byli zwyczajni, przeciętni obywatele:) Ale żeby nie było za słodko – parker w kapturze na lekcjach…. hmmm – jakoś nie pasuje do wizerunku kujona, no chyba, że w tej wersji nim nie będzie, bo producenci doszli do wniosku, że to nie cool i może się młodzieży nie spodobać.

Quagmire

No cóż, siedzenie w kapturze na lekcji nie budzi pozytywnych skojarzeń :)

Proszę czekać…