Zwiastun The Amazing Spider-Man!

Premiera zapowiedziana jest na 3 czerwca 2012 roku, post-produkcja filmu potrwa około roku.

Reżyseruje Marc Webb na podstawie scenariusza Jamesa Vanderbilta, który obecnie już pisze drugą część. W rolach głównych: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans i Martin Sheen. Część aktorów podpisała już kontrakty na kolejne części nowej serii.

Jedna z rzeczy jaka szczególnie oddzielna nowy film od trylogii Sama Raimiego jest sposób kręcenia postaci Spider-Mana używającego swojej sieci do poruszania się po mieście. Reżyser Marc Webb wypowiedział się w tej kwestii:

Jedną z rzeczy jaką próbowaliśmy szczególnie zaakcentować to zrealizowanie filmu z klasycznymi efektami w postaci kaskaderów na planie, innymi mówiąc sprowadzić to na ziemię. Było to wielkim wyzwaniem biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z postacią, której możliwości są nadludzkie. Jak to zrobić w sposób przekonywujący i rzeczywisty? Spędziliśmy miesiące nad opracowaniem technik, które pozwolą bujać się na pajęczynie w rzeczywisty sposób, pomijając efekty komputerowe. Naturalnie pojawią się na etapie post-produkcji poprawki, a także sceny z użyciem CGI, jednakże bazowane na rzeczywistości i to jest nowa technika (w tej branży filmowej).


Ronaldinho
"May the Force Be With You"