Kiedy The Walking Dead w Polsce? 2

Tuż po zakończeniu Comic Con w San Diego, FOX International Channels (FIC) ogłosiło premierę wyczekiwanego z niecierpliwością drugiego sezonu serialu The Walking Dead na 17 października.

The Walking Dead

Już po raz kolejny, w kilka godzin po amerykańskiej premierze serialu na kanale AMC, która odbędzie się w niedzielę, 16 października, Fox International Channels rozpocznie jego dystrybucję na kolejne rynki w poniedziałek, 17 października.

Na wszystkich rynkach FIC, w tym w Polsce, pierwszy odcinek drugiego sezonu wystartuje w tygodniu rozpoczynającym się 17 października, jeszcze przed emisją drugiego odcinka w Stanach Zjednoczonych.

"Widzowie serialu The Walking Dead chcą go oglądać niemalże na żywo" – mówi Sharon Tal Yguado, SVP of Scripted Programming. "Premiera pierwszego sezonu była wielkim wydarzeniem, szeroko komentowanym na całym świecie, dlatego czujemy się zobowiązani, aby udostępnić serial międzynarodowej widowni tuż po premierze w USA."

Drugi sezon "The Walking Dead" obejrzy ponad 220 milionów widzów FOX, w 122 krajach, w 35 wersjach językowych, na następujących rynkach: Polska, Australia, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Turcja, kraje bałkańskie, kraje bałtyckie, Norwegia, Holandia, wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, wszystkie kraje Bliskiego Wschodu, Japonia, Korea, Hong Kong, Singapur oraz kraje Azji Południowej.

FIC i AMC połączyły siły i ściśle współpracują nad globalną kampanią marketingową oraz strategią komunikacyjną dla tegorocznego trzynastoodcinkowego sezonu.

Sezon pierwszy "The Walking Dead" odnotował na rynku międzynarodowym najlepsze wyniki wśród seriali emitowanych przez amerykańskie sieci telewizji kablowej. Pobił rekordy oglądalności zarówno w USA, jak i za granicą. W Stanach Zjednoczonych był nominowany do wielu nagród, w tym do Złotych Globów dla Najlepszego Dramatycznego Serialu Telewizyjnego oraz do trzech nagród Emmy. Sezon pierwszy zdobył brytyjskie nagrody Stana Lee dla Najlepszego Serialu, Najlepszego Scenariusza oraz Człowieka Roku (dla Roberta Kirkmana) oraz nominację dla Najlepszego Serialu w ramach prestiżowych Seoul International Awards, zaś na początku tego roku Fox International Channels otrzymał nagrodę Promaz za najleszą kampanię dla pierwszego sezonu.

Pierwsze materiały z planu zdjęciowego z polskimi napisami są dostępne na stronie kanału FOX http://www.foxtv.pl/seriale/thewalkingdead/wideo

Serial "The Walking Dead" to pierwszy oryginalny format serialowy należący do AMC. FIC posiada wszelkie prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu, w tym prawa do emisji telewizyjnej oraz dystrybucji wideo na wszystkich międzynarodowych rynkach poza Ameryką Północną. Ostatnio FIC podpisał umowę z eOne regulującą prawa do emisji telewizyjnej oraz dystrybucji w formacie cyfrowym/na DVD na wszystkich rynkach.

"The Walking Dead" jest oparty na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana. Sam Kirkman wziął udział w projekcie jako producent wykonawczy. Scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym jest trzykrotnie nominowany do Oskara Frank Darabont („Skazani na Shawshank”, „Zielona Mila”). W roli głównego producenta wykonawczego wystąpiła Gale Ann Hurd („Terminator”, „Obcy”, „Armagedon”, „The Incredible Hulk”), prezes firmy Valhalla Motion Pictures, podobnie jak David Alpert z Circle of Confusion oraz Charles „Chic” Eglee („Dexter”, „Świat glin”, „Cień anioła”).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

drfalck 2011-07-27

hmmm… na drugi dzień…??! chcą wyprzedzić torrenty ?!! :)

Proszę czekać…