Małpy podbijają Amerykę 0

Geneza planety małp zajęła pierwsze miejsce w amerykańskim Box Office ze świetnym wynikiem 54 mln dolarów. Eksperci podkreślają, że jest to sporo powyżej oczekiwań. Produkcja o budżecie 93 mln dolarów poza USA zarobiła 23,4 mln dolarów, co razem daje nam 77,4 mln dolarów. Świetne recenzje, podkreślające, że jest to najlepszy film lata powinny zaowocować niskimi spadkami frekwencji.

Geneza planety małp

Smerfy pozostały na drugim miejscu z wynikiem 21 mln dolarów, notując 41% spadku sprzedaży biletów. Produkcja o budżecie 110 mln dolarów, łącznie z zyskami ze świata, ma już na koncie przyzwoita 129 mln dolarów.

SmerfySmerfy

Jon Favreau nie zaliczy tego lata do udanych – Kowboje i obcy zanotowali bardzo duży spadek frekwencji o 56,8%, zarabiając zaledwie 15,7 mln dolarów. Łączny wynik 67,4 mln dolarów przy kosztach 163 mln dolarów, można traktować jako porażkę.

Na czwartym miejscu zadebiutowała komedia Zamiana ciał z wynikiem 13,5 mln dolarów. Jest to dość przeciętna lokata, nawet przy kosztach w wysokości 52 mln dolarów.

Kowboje i obcyKowboje i obcy

Piątą lokatę zajął Captain America: Pierwsze starcie z wynikiem 13 mln dolarów. Adaptacja komiksu o budżecie 140 mln dolarów w samych Stanach Zjednoczonych ma już 143,2 mln dolarów na koncie. Dodając do tego zyski ze świata razem film zarobił dobre 246,2 mln dolarów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…