Konkurs z Rodziną Borgiów 2

FDB.pl, Hatak.pl, HBO i wydawnictwo Albatros zapraszają do udziału w konkursie, w którym do wygrania są książki Mario Puzzo pt. "Rodzina Borgiów", na podstawie której stacja Showtime stworzyła popularny serial kostiumowy w reżyserii Neila Jordana.

Rodzina Borgiów

Przypomnijmy, że już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia HBO Polska wyemituje ostatni odcinek pierwszego sezonu Rodziny Borgiów.

Fabuła książki:

Ostatnia, pośmiertnie wydana powieść wybitnego amerykańskiego pisarza. Barwny fresk historyczny osadzony w realiach Włoch przełomu XV i XVI wieku, ukazuje rodzinę Borgiów, władającą wówczas Rzymem, jako pierwszą włoską mafię, duchowych przodków klanu Corleonów, unieśmiertelnionego w Ojcu Chrzestnym.
Centralną postacią powieści jest kardynał Rodrigo Borgia, w 1492 roku wybrany na papieża Aleksandra VI. Człowiek opętany żądzą bogactwa i władzy, bez skrupułów eliminujący rywali i wrogów, choć niepozbawiony pewnej szlachetności – ale jest ale jest to szlachetność Vita Corleone. Obok Rodriga widzimy jego dzieci: Juana i Jofre, Cezara i Lukrecje. Każde z nich jest dla papieża źródłem wielkich kłopotów, ale i obiektem szczerej miłości.

Reżyserem serialu "Rodzina Borgiów" opartego na tej książce jest słynny irlandzki filmowiec, laureat Oscara i berlińskiego Srebrnego Niedźwiedzia – Neil Jordan ("Gra pozorów", "Wywiad z wampirem", "Michael Collins", "Śniadanie na Plutonie".

W głównej roli kardynała Borgii, późniejszego papieża Aleksandra VI, występuje Jeremy Irons, który otrzymał Oscara za rolę w filmie "Druga prawda". W obsadzie są także Francois Arnaud, Holly Grainger, Joanne Whalley i Derek Jacobi, którego widzowie mogą pamiętać z klasycznego serialu historycznego pt. "Ja, Klaudiusz".

Rodzina BorgiówRodzina Borgiów

Co należy zrobić?

Wystarczy zapoznać się z regulaminem konkursu i odpowiedzieć na proste pytanie!

Kto w serialu "Rodzina Borgiów" opowiadał o tym, że urodził się ze znamieniem Borgiów?

Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres konkurs@fdb.pl do 20 września do godziny 11:00. W temacie zgłoszenia prosimy podać – Rodzina Borgiów.

Wśród zgłoszeń wylosujemy książki "Rodzina Borgiów" autorstwa Mario Puzzo oraz kubki z logiem HBO. Emisja finałowego odcinka "Rodziny Borgiów" już 13 sierpnia w HBO Polska.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Azazello

Witam! Czy wiadomo kiedy będą wyniki?

Proszę czekać…