Małpy nadal na szczycie 0

Pomimo tego, że aż 4 nowe tytuły pojawił się w amerykańskich kinach, Geneza planety małp studia 20th Century Fox ponownie zajęła pierwsze miejsce, zarabiając 27,5 mln dolarów. Razem na koncie z samych Stanów Zjednoczonych ma dobre 104,9 mln dolarów. Poza USA ma już na koncie 75 mln dolarów. Dobre recenzje i duże zyski przy budżecie 90 mln dolarów sprawia, że Geneza planety małp stała się nieoczekiwania jednym z hitów lata.

Geneza planety małp

Adaptacja książki Kathryn Stockett pt. The Help poradziła sobie powyżej wszelkich oczekiwań, zarabiając 25,5 mln dolarów. Film z Emmą Stone, Violą Davis i Bryce Dallas Howard miał świetna średnią 10,000 dolarów na kino. Druga najwyższa średnia weekendu.

Oszukać Przeznaczenie 5 nie osiągnęło sukcesu poprzedniej odsłony, zarabiając 18,4 mln dolarów i zajmując trzecią lokatę. Jest to mniejsze otwarcie niż dwie poprzednie części, nawet pomimo tego, że piąta odsłona zebrała dobre recenzje.

Oszukać przeznaczenie 5Oszukać przeznaczenie 5

Smerfy* zostały drugim filmem weekendu, który przekroczył 100 mln dolarów, zarabiając *13,5 mln dolarów w trzecim tygodniu wyświetlania. Poza USA zarobił już dobre 141,1 mln dolarów.

30 Minutes or Less autorstwa Rubena Fleischera, twórcy Zombieland to kolejne rozczarowanie weekendu. Komedia tylko dla widzów dorosłych zarobiła 13 mln dolarów i zajęła 5. miejsce.

Jon Favreau nie zaliczy tego lata do udanych. Jego Kowboje i obcy zaliczyli kolejny spadek frekwencji o 52%, zarabiając 7,6 mln dolarów. Razem na koncie film ma 81,5 mln dolarów i bez wątpienia jest to jedna z klap tego sezonu.

Kowboje i obcyKowboje i obcy

Glee: The 3D Concert Movie zaliczył kompletną wpadkę, zarabiając 5,7 mln dolarów. Najwyraźniej wielbiciele serialu nie chcieli oglądać tego filmu, który nie zmieścił się nawet w TOP 10.

A za tydzień w kinach Conan Barbarzyńca z Jasonem Momoą.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…