Polskie Kac Vegas w 3D

Borys Szyc w filmie Kac Wawa

Kilka dni temu informowaliśmy o rozpoczęci zdjęć do filmu Kac Wawa, który ma być polską odpowiedzią na kasowe Kac Vegas. Syrena Films ogłosiła, że film będzie zrealizowany w technologii 3D. Pojawiła się także informacja, że scenariusz, którego autorami są Jacek Samojłowicz, Piotr Czaja i Krzysztof Węglarz jest inspirowany zdarzeniami, które wydarzyły się naprawdę. Ile w tym prawdy, a ile chwytu promocyjnego nie wiadomo.

Radosław Śmigulski, Dyrektor Generalny Syrena Films określa Kac Wawę jako jedną z poważniejszych produkcji ich firmy:

Do tej pory firma zajmowała się głównie dystrybucją polskiego i światowego kina. Była koproducentem wielu znanych produkcji m.in. Essential Killing , Ciacho , czy Mała Moskwa. W obecnej chwili przygotowuje się do czterech poważnych produkcji. Kac WAWA jest pierwszą.


Dystrybutor reklamuje film takim oto opisem:
Andrzej (Borys Szyc), Jarek (Antoni Pawlicki), Karol(Michał Milowicz), Tomek (Michał Żurawski) oraz Jerzy (Mariusz Pujszo) spotykają się w hotelu, gdzie w apartamencie mają grać w brydża. W tym samym czasie panna młoda – przyszła żona Andrzeja, Marta (Sonia Bohosiewicz) wraz z przyjaciółkami będą mile spędzały czas wieczoru panieńskiego z chippendalesami. Druhowie pana młodego wpadają jednak na genialny pomysł. W miejsce planowanej gry w brydża, postanawiają spędzić wieczór po męsku. Oprócz przysłowiowego kielicha, na kulturalny wieczór zamawiają drogą internetową studentki. Oporny Andrzej dostaje wspomagacze do drinka, a czwórka jego przyjaciół rozpoczyna burzliwy wieczór kawalerski.

W obsadzie są również: Roma Gąsiorowska, Sonia Bohosiewicz, Mirosław Zbrojewicz, Przemysław Bluszcz i Aleksandra Nieśpielak. Reżyserem produkcji jest Łukasz Karwowski (Mała wielka miłość).

Zdjęcia rozpoczęły się 9 sierpnia i potrwają do połowy września br.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.