Nowy plakat Dangerous Method

Viggo Mortensen i Michael Fassbender w nowym filmie Davida Cronenberga

W sieci zaprezentowano francuski plakat nowego filmu Davida Cronenberga A Dangerous Method.

Autorem scenariusza jest laureat Oscara za Pokutę Christopher Hampton. W rolach głównych zobaczymy: Viggo Mortensena, Keira Knightley, Michaela Fassbendera i Vincenta Cassela.

Poniżej prezentujemy plakat:

Plakat filmu <a class=Plakat filmu

Carl Jung jest uczniem doświadczonego uczonego Zygmunta Freuda. Pod opieką starszego mentora poznaje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i wyłanianie z nich najmroczniejszych pragnień. Pewnego dnia do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka – Sabina. Wkrótce relacja między nim a nowoprzybyłą zacznie wykraczać daleko poza zwyczajny schemat leczenia. Rodzący się między tą parą ognisty romans staje na drodze dalszej współpracy Junga z jego dotychczasowym przełożonym – Freudem. Obaj zaczynają między sobą ostro rywalizować. Dzięki Sabinie, Carl staje u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznać głęboko skrywane i nigdy niewypowiedziane sekrety.

Film powalczy o Złotego Lwa na tegorocznym festiwalu w Wenecji, a także zostanie zaprezentowany podczas festiwalu w Toronto. Polska premiera zaplanowana jest już na 4 listopada 2011 r. Dystrybutorem jest Monolith Films.

Źrodło: http://whatculture.com/film/new-a-dangerous-method-french-poster-will-give-you-a-headache.php


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.