Arthur na DVD 0

Zrealizowany w 1981 roku Arthur z Dudleyem Moorem i Lizą Minelli w rolach głównych dziś zaliczany jest do grona ponadczasowych produkcji. 30 lat później wytwórnia Warner Bros. i firma Galapagos Films przedstawiają jej nową, uwspółcześnioną wersję pt. Arthur która ukazała się w Polsce na DVD już 26 sierpnia.

Arthur

Arthur (Russell Brand) wiedzie życie, którego można mu tylko pozazdrościć. Jest jedynym spadkobiercą olbrzymiej fortuny, nie musi pracować, a dnie spędza na szampańskiej zabawie w towarzystwie swojego zaufanego szofera i przyjaciela Bittermana (Luis Guzman). Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Kiedy Arthur i Bitterman przebrani za Batmana i Robina po kolejnej zakrapianej imprezie lądują na komisariacie, matka milionera – Vivienne (Geraldine James) postanawia zrobić porządek ze swoim synem i go… ożenić.

Żoną jednego z najbardziej pożądanych kawalerów w mieście ma zostać Susan (Jennifer Garner) – asystentka i najbardziej zaufana współpracowniczka Vivienne, która jako żona Arthura miałaby przejąć kontrolę nad rodzinną korporacją Bach Worldwide zapewniając jej dalszy rozwój. Oczywiście Arthur jest przeciwny temu pomysłowi, ale kiedy matka grozi pozbawieniem go spadku w wysokości 950 milionów dolarów zmienia zdanie i prosi ojca dziewczyny, Burta Johnsona (Nick Nolte) o jej rękę.

Następnego dnia wszystko się jednak zmienia. Przypadkowe spotkanie Arthura z piękną przewodniczką Naomi (Greta Gerwig) staje się początkiem wielkiej miłości. Arthur staje przed poważnym dylematem. Czy zrezygnować z rodzinnej fortuny dla ukochanej, czy poświęcić miłość dla pieniędzy?

Galapagos Films. przedstawia nową wersję jednej z najlepszych i najpopularniejszych komedii lat 80. „Arthur” to opowieść o miłości, pieniądzach i o tym, że nawet najbardziej szalone marzenia mogą się spełnić. Obraz wyreżyserował Jason Winer, nominowany do Emmy® współtwórca serialu „Współczesna rodzina”, a główne role zagrali w nim nominowany do nagrody BAFTA® Russell Brand, zdobywczyni Oscara® Helen Mirren, nominowana do nagrody Independent Spirit Award Greta Gerwig, zdobywczyni Złotego Globu® Jennifer Garner, nominowany dwukrotnie do Oscara® Nick Nolte oraz Luis Guzman i Geraldine James.

ArthurArthur

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Jana 2011-08-29

O matko! Znowu remake? Nie zamierzam go oglądać i porównywać z wersją sprzed 30 lat! Film z Lizą Minnelli i Dudleyem Moorem jako tytułowym Arturem po prostu był znakomity! Chyba powoli zaczynam się uodparniać na wszelakie remaki:)
Mam alergię, kiedy widzę kolejną przeróbkę-podróbkę, starą-nową wersję!
Źle się dzieje w państwie filmu – Hollywood:)! Inwencja twórcza się wyczerpała?

Proszę czekać…