Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Szyc najlepszym aktorem w Montrealu 2

Aktorska kreacja Borysa Szyca w thrillerze Kret uhonorowana na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu nagrodą w kategorii Najlepsza Rola Męska.

Borys Szyc

Festiwalowe jury nagrodziło jego kreację w Krecie Rafaela Lewandowskiego. W pełnym niespodziewanych zwrotów akcji thrillerze, który od 5 sierpnia gości na ekranach naszych kin, Szyc wcielił się w mężczyznę zmagającego się z mrocznymi tajemnicami najbliższych.

Poruszający Kret święcił triumfy na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego selekcjonerzy zaliczyli Kreta do "ekstraklasy polskiego kina" przyznając występującemu w filmie Marianowi Dziędzielowi nagrodę w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska. Po świetnym weekendzie otwarcia, fabularny debiut Rafaela Lewandowskiego stale utrzymuje się w czołówce najchętniej oglądanych filmów w Polsce.

Festiwal Filmowy w Montrealu przyniósł również wyróżnienie dla innego polskiego filmu. Pokazywany w ramach Konkursu Międzynarodowego Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł w reżyserii Antoniego Krauzego otrzymał prestiżową Nagrodę FIPRESCI przyznawaną przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych.

Plakat filmu KretPlakat filmu Kret

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…