"May the Force Be With You"

Ben Stiller na czele Box Office 0

Noc w muzeum z wynikiem 30.8 mln dolarów wygrywa świąteczny Box Office w USA. Na drugim miejscu uplasował się zwycięzca poprzedniego tygodnia W pogoni za szczęściem.

Debiutujący na ekranach kin film Noc w muzeum z Benem Stillerem w roli głównej wygrywa amerykański Box Office z wynikiem 30.8 mln dolarów. Nocny strażnik w muzeum historii naturalnej przypadkowo uwalnia starożytną klątwę, która sprawia, że nocą ożywają zgromadzone w muzeum eksponaty, a wśród nich: szkielety dinozaurów, wypchane zwierzęta prehistoryczne, miniatury ukazujące wielkie bitwy historii i figury przedstawiające słynne postacie historyczne. Numer jeden poprzedniego weekendu W pogoni za szczęściem uplasował sie na drugiej pozycji z 15 mln dolarów, zaś po dwóch tygodniach wyświetlania film zarobił już 53.2 mln. Scenariusz filmu oparty jest o autentyczne wydarzenia i opowiada o życiu Chrisa Gardnera (Will Smith). Łańcuch zdarzeń pozostawia głównego bohatera bez pracy oraz domu w wieku 30 lat, odnajduje się wraz ze swym synkiem żyjąc w łazience na stacji kolejowej w San Francisco. Wbrew swojemu beznadziejnemu położeniu, Gardner ze wszystkich sił stara się zostać maklerem. W końcu zostaje szkoleniowcem brokerów a jego ranga wzrasta w takich firmach jak Dean Witter i Bear Stearns aż do jego obecnej pozycji – milioner będący wspólnikiem i właścicielem firmy w Chicago, zajmującej się pośrednictwem giełdowym – Gardner Rich & Co.

Rocky Balboa z 12.5 mln dolarów uplasował się na trzecim miejscu, a po 5 dniach wyświetlania na swoim koncie ma już 22.2 mln. Sylvester Stallone powraca w roli, która przyniosła mu światową sławę – boksera, który po latach wraca na ring, by stoczyć swą ostatnią walkę.

Trzeci debiutant Dobry agent uplasował się na czwartym miejscu z 9.9 mln dolarów. Gwiazdami filmu są: Matt Damon, Angelina Jolie i Robert De Niro.

Pajęczyna Charlotty spada z trzeciego na piąte miejsce zyskując 8 mln dolarów, razem film ma już na koncie 26.8 mln. Jest to Opowieść o śwince, która za wszelką cenę nie chce być szynką na czyimś stole. Z pajęczycą o imieniu Charlotta, która mieszka w jej zagrodzie, ustalają plan działania.

Z drugiego na szóste miejsce spada Eragon, który w ten weekend zarobił 7.1 mln dolarów. Po dwóch tygodniach wyświetlania film ma na koncie 37.6 mln, co przy budżecie 100 mln daje dość słaby wynik. Eragon jest ekranizacją kultowej powieści Christophera Paolini, jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. Tytułowy Eragon to szesnastoletni chłopak, który znajduje smocze jajo. Gdy z jaja wylęga się mały smok, Eragon ucieka wraz z nim z domu i wyrusza w świat na spotkanie wielkiej przygody.

Na siódmym miejscu czwarty debiutant We Are Marshall zarobił 6.6 mln dolarów, po 5 dniach wyświetlania na koncie ma 7.1 mln. Gwiazdą filmu jest Matthew Fox (Jack w serialu Zagubieni) i Matthew McConaughey. Kiedy w katastrofie samolotowej ginie część graczy futbolowych Uniwersytetu Marshalla i grupa fanów, nowy trener drużyny i garstka ocalałych zawodników próbują mimo to wziąć udział w rozgrywkach…

Happy Feet: Tupot małych stóp od sześciu tygodniu utrzymuje się w dziesiątce Box Office. Dotychczas animacja o tańczących pingwinach uzbierała 159.1 mln dolarów, w ten weekend dostała 5.1 mln, co dało ósme miejsce.

Komedia romantyczna, z Cameron Diaz w roli głównej, Holiday zarobiła w ten weekend 5 mln dolarów, wynik ten dał dziewiątą lokate. Obraz ten po trzech tygodniach wyświetlania ma na swoim koncie 35 mln.

Na ostatnim miejscu z wynikiem 4.6 mln dolarów uplasował się film Narodzenie. Jest to historia Marii i Józefa opowiadająca o ich długiej podróży z Nazaretu do Betlejem, gdzie urodzi się Jezus. Po czterech tygodniach film zarobił 31 mln, budżet filmu to 35 mln.

Powyższe zdjęcie możesz zobaczyć w wysokiej rozdzielczości klikając na nie lewym przyciskiem myszy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

srebrny

a na fdb box office z zeszlego tygodnia hehe jak zwykle

Proszę czekać…