Mildred Pierce już 19 września 0

Premiera mini-serialu produkcji HBO Mildred Pierce z Kate Winslet w roli głównej odbędzie się w poniedziałek, 19 września o godz. 20.10 w HBO i HBO HD. Pięcioodcinkowa produkcja przedstawia losy silnej i niezależnej kobiety, która w czasach Wielkiego Kryzysu stara się za wszelką cenę zapewnić godne życie sobie i swoim córkom.

Mildred Pierce

Akcja mini-serialu rozpoczyna się w Kalifornii w 1931 roku. Mildred Pierce (Kate Winslet), matka dwóch córek, po rozstaniu z mężem (Brian F. O’Byrne) jest zmuszona sama utrzymywać rodzinę. Gdy nie udaje jej się znaleźć pracy w charakterze gospodyni domowej, pełna niespożytej energii i obdarzona talentem do gotowania kobieta zatrudnia się w niewielkiej restauracji. Wkrótce zaczyna sama sprzedawać swoje wypieki i otwiera własną restaurację. Mimo szalejącego kryzysu interes się rozwija. Za sukcesami zawodowymi nie idzie jednak szczęście w życiu prywatnym. Mildred szuka prawdziwej miłości, wiąże się z nieporadnymi życiowo mężczyznami i jednocześnie próbuje być dobrą matką. Nie potrafi się jednak porozumieć się z Vedą (Morgan Turner/Evan Rachel Wood), swoją utalentowaną, lecz samolubną córką.

W tej produkcji nie ma nic w skali ‘mini’ – wyjaśnia Kate Winslet. Jej realizacja była dla mnie najtrudniejszym wyzwaniem od czasów ‘Titanica’. W ciągu 16 tygodni mogliśmy równie dobrze nakręcić dwa i pół filmu. Ten projekt bardzo dużo mnie kosztował, ale przyniósł mi także wiele satysfakcji. Serial ma wspaniałą obsadę i rewelacyjną, bardzo kompetentną ekipę produkcyjną – dodaje aktorka.

Mildred Pierce wyreżyserował Todd Haynes, zdobywca nominacji do Oscara i laureat Złotej Palmy (Daleko od nieba, I’m Not There. Gdzie indziej jestem). W tytułowej roli wystąpiła zdobywczyni Oscara za pierwszoplanową kreację w filmie Lektor, Kate Winslet (Titanic, Małe dzieci). Partnerują jej Guy Pearce (Tajemnice Los Angeles, Królestwo zwierząt), nominowana do Złotego Globu Evan Rachel Wood (Co nas kręci, co nas podnieca, serial HBO Czysta krew) oraz nagrodzona Oscarem Melissa Leo (Rzeka ocalenia, Fighter).

Mildred Pierce jest adaptacją głośnej powieści Jamesa M. Caina, która ukazała się w 1941 roku. Powieść została po raz pierwszy przeniesiona na duży ekran w 1945 roku. Główną rolę zagrała wówczas Joan Crawford, która zdobyła za nią Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

W zeszłym tygodniu Mildred Pierce była prezentowana podczas MFF w Wenecji, którego jednym z jurorów był Todd Haynes. Mini-serial HBO Mildred Pierce zdobył 21 nominacji do tegorocznych nagród Emmy. Bezpośrednią relację z ceremonii rozdania nagród Emmy będzie można obejrzeć 18 września o godz. 2.00 w nocy w HBO i HBO HD. Premiera Mildred Pierce odbędzie się w poniedziałek, 19 września o godz. 20.10 w HBO i HBO HD. Powtórki emitowane będą w środy o godz. 20.00 w HBO2.

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

karamija

Nareszcie. Czekam już dłuuugooo na ten serial, a zwłaszcza na kate :) Mam nadzieję, że udźwignęła swoją rolę :)

Proszę czekać…