Znamy datę The Walking Dead 2

The Walking Dead, drugi sezon epickiej opowieści przygodowej opartej na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana o tym samym tytule, zagości na polskich ekranach już w sobotę 22 października o godz. 22.00 na kanale FOX. Premiera serialu w USA odbędzie się w niedzielę 16 października, następnego dnia zaś nastąpi jego światowa emisja na kanałach należących do FOX International Channels w 122 krajach w 35 językach.

The Walking Dead

Serial opowiada historię tygodni i miesięcy następujących po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf jednego z hrabstw, Rick Grimes (Andrew Lincoln), po wybudzeniu się ze śpiączki w opuszczonym szpitalu, odkrywa, że znany mu świat nie istnieje – został zniszczony przez apokaliptyczną epidemię zombie.

Sezon pierwszy The Walking Dead odnotował na rynku międzynarodowym najlepsze wyniki wśród seriali emitowanych przez amerykańskie sieci telewizji kablowej. Pobił rekordy oglądalności zarówno w USA, jak i za granicą. W Stanach Zjednoczonych był nominowany do wielu nagród, w tym do Złotych Globów dla Najlepszego Dramatycznego Serialu Telewizyjnego oraz do trzech nagród Emmy. Sezon pierwszy zdobył brytyjskie nagrody Stana Lee dla Najlepszego Serialu, Najlepszego Scenariusza oraz Człowieka Roku (dla Roberta Kirkmana) oraz nominację dla Najlepszego Serialu w ramach prestiżowych Seoul International Awards, zaś na początku tego roku Fox International Channels otrzymał nagrodę Promaz za najlepszą kampanię dla pierwszego sezonu.

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

miodzik

Gdzieś mi się obiło o kaprawe ucho, że drugi sezon miał być już bez Franka Darabonta, ale albo ucho mam bardziej kaprawe niż myślałem, albo to tylko plotka, bo w drugiej serii jest wymieniony jako developer, więc wszystko gra. Nie ukrywam, że moim zdaniem bez Franka serial nie byłby tym czym jest :)

Adam_Siennica

Rok to standard przy serialach kablówkowych – "Gra o tron", "Rodzina Borgiów", "Dochodzenia" – wysoka jakość wiąże się z długim czasem tworzenia.
Tak czy siak TWD ma 13 odcinków nie 6. więc emisje zakończą w lutym.

caryca84

Mam nadzieję, że więcej się w nim będzie dziać i nie każą czekać na kolejny sezon tak długo jak na ten drugi.

Adam_Siennica

To jest data premiery drugiego sezonu, która jest kilka dni po premierze w uSA. Rok temu leciał on dzień później niż w USA.

caryca84

Wow – rok temu oglądałam pierwszy sezon, a teraz wkracza do Polski? :D

Proszę czekać…