http://vimeo.com/mironkundzicz

Spike Lee o Jamesie Brownie 0

Spike Lee wyreżyseruje filmową biografię ojca chrzestnego muzyki soul, Jamesa Browna.

Produkuje Brian Grazer (Okrucieństwo nie do przyjęcia), dla Paramount i Imagine Entertainment. Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na koniec 2007 roku, ale bardziej prawdopodobny wydaje się początek 2008 roku.

James Brown/frontrowking.comJames Brown/frontrowking.com

Lee (Malaria) będzie teraz pracował nad poprawkami i zmianami w scenariuszu. Wcześniejsze wersje poprawiali Jezz i John Henry Butterworth, a oryginał jest autorstwa Steve Baigelmana.

James Brown (Blues Brothers) brał czynny udział w pracach nad swoją biografią. Spotkał się z Baigelmanem i dał braciom Butterworth dostęp do swoich wszystkich materiałów. Wieloletni współpracownik muzyka, Bobby Byrd, był dwa dni przesłuchiwany przez braci w sprawie scenariusza. Butterworthowie uzyskali też pełny dostęp do wszystkich kompozycji muzyka i jego oficjalnego życiorysu.

Jak każdy, byłem zaskoczony i zasmucony, kiedy dowiedziałem się James Brown nie żyje. – powiedział Grazer. Znałem go dobrze i spędzając z nim tyle czasu, przeszukując jego życiorys, nie dziwie się aż takie bardzo, że zmarł właśnie w Boże Narodzenie. Był wspaniałym showmanem. Aż do samego końca. – zakończył producent.

James Brown urodził się 3 maja 1933 roku. Jest uznawany za prekursora gatunków rhythm and blues, soul i funky. W swojej muzyce, łączył on wpływy bluesa i gospel z instrumentalnym, tanecznym jazzem oraz muzyką latynoską. Charakterystyczny był jego mocny, ekspresyjny głos, jeden z najlepiej rozpoznawalnych na scenie soul. Jego żywiołem była scena i to tam czuł się najlepiej. W 1986 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Zmarł 25 grudnia 2006 w wieku 73 lat. Przyczyną śmierci były komplikacje spowodowane zapaleniem płuc.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

majron

sie wie :) spike lee i james brown to zabojcza mieszanka :)

Trophy

Tak myślałam, że o tym napiszesz:P

Proszę czekać…