Audrey Hepburn najpiękniejsza 0

Brytyjski magazyn New Woman wybrał najpiękniejszą kobietę wszechczasów. Wygrała gwiazda filmów czarno-białych Audrey Hepburn. Dopiero na 6 miejscu znalazła się Angelina Jolie. Wyprzedziła ją m.in. Cindy Crawford.

W ankiecie wzięło udział 5 tys. czytelników. Zwyciężczyni Audrey Hepburn była tancerką i modelką, która karierę w filmie rozpoczęła w 1951 roku. Zasłynęła dzięki roli w romantycznej komedii Rzymskie wakacje(1957). Później były kolejne sukcesy Zabawna buzia(1957) i Śniadanie u Tiffany’ego(1961). Jej ostatnim filmem w karierze był Zawsze Stevena Spielberga. Nie zeszła jednak z pierwszego planu tylko znalazła sobie inny. W 1988 rozpoczęła pracę na rzecz dzieci. Zmarła w roku 1993 w wieku 63 lat. Po śmierci otrzymała nagrodę Jean Hershold za pracę humanitarną.

HepburnAudreyHepburnAudrey

Pierwsza dziesiątka najpiękniejszych kobiet wszechczasów:
1. Audrey Hepburn
Najważniejsze filmy: Rzymskie wakacje, Śniadanie u Tiffany’ego.

2. Grace Kelly
Najważniejsze filmy:

W samo południe, Okno na podwórze, Dziewczyna z prowincji.

3. Cindy Crawford
Najważniejsze filmy: Czysta gra ( za rolę w tym filmie otrzymała dwie nomninacje do Złotej Maliny; jako najgorsza nowa gwiazda filmowa i najgorsza aktorka).

4. Sophia Loren
Najważniejsze filmy: Matka i córka (Oscar najlepsza aktorka 1962), Małżeństwo po włosku (nominacja do Oscara).

5. Marilyn Monroe
Najważniejsze filmy: Pół żartem, pół serio, Książę i aktoreczka, Przystanek autobusowy, Słomiany wdowiec.

6. Angelina Jolie

Najważniejsze filmy: Hackerzy, George Wallace(TV), Przerwana lekcja muzyki (Oscar najlepsza aktorka drugoplanowa), 7 nominacji do Złotej Maliny.

7. Catherine Zeta-Jones

Najważniejsze filmy: Traffic, Chicago (Oscar najlepsza aktorka drugoplanowa), Maska Zorro.

8. Diana, Księżna Walii

Piękna i sławna księżna, która niespodziewanie zginęła w wypadku samochodowym.

9. Halle Berry

Najważniejsze filmy: Czekając na wyrok (Oscara jako pierwsza czarnoskóra aktorka), Dziewczyna nr 6, Śmierć nadejdzie jutro.

10. Scarlett Johansson

Najważniejsze filmy: Zaklinacz koni, Amerykańska rapsodia, Między słowami, Wszystko gra.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

opatrznik

Pamiętajmy, że to Brytyjski ranking.. !

jarul777

Uważam, ze Audrey Hepburn wygrała zasłużenie. Nie była moze pięknością w klasycznym tego słowa znaczeniu – drobna, bardzo szczupła, z lekko zadartym noskiem – ale miała niezwykle delikatną urodę i mnóstwo uroku osobistego. Także Grace Kelly, której przypadła druga "lokata", jest tu na miejscu. Natomiast obecność Cindy Crawford w pierwszej dziesiątce jest chyba pomyłką. Uważam fakt, że wyprzedziła Catherine Zeta-Jones czy Angelinę Jolie za absurd. Ale tak to jest z wszelkimi wyborami – nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba.

Proszę czekać…