Coś tam, gdzieś tam... zwolennik japońskiej kinematografii, kina grozy klasy B oraz literatury science-fiction. Grafoman nadnaturalny. Nie przepadam za tanimi sequelami, ludzka bezmyslnością i stężeniem absurdu przekraczającym masę krytyczną. Lubie trolle. Zwłaszcza z czerwona kapusta i sosem czosnkowym.

Będzie SF od Asimova? 2

20th Century Fox zamierza zająć się adaptacją klasycznego tekstu Asimova "The Caves of Steel", którego akcja dzieje się w dalekiej przyszłości, kiedy to ludzkość odkryła sposób na podróże kosmiczne, zaś Ziemia cierpi z powodu przeludnienia i strachu przed robotami.
Brzmi nieźle.

Scenariuszem zajmie się John Scott III, obiecując trzymający w napięciu miks science fiction i kryminału (z barwnym duetem detektywa i androida), zaś fotel reżysera zajmie Henry Hobson, dla którego będzie to fabularny debiut.

Film zapowiada się jako mocne kino rozrywkowe, ale przy okazji otwarte na nieco głębsze refleksje. Czy reżyser będzie w stanie wyciągnąć z historii wszystko co się da? Mam nadzieję, że tak – szkoda byłoby marnować taki potencjał.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

miodzik

No to zapowiada się prawdziwa gratka dla wielbicieli gatunku, z których chyba każdy zna Asimova, wszak to najpłodniejszy autor wszech czasów. Pamiętam "Almanachy", w których zawsze co najmniej jedno opowiadanie było Izaaka właśnie. "Pozytonowy detektyw" też tam oczywiście był, ale na szczęście nie pamiętam aż tak szczegółowo fabuły żeby się zawieść mniej lub bardziej wierną adaptacją :)

Proszę czekać…