Casey Affleck i Raj Utracony

Ostatnimi czasy filmy o tematyce anielskiej nie maja się zbyt dobrze, ale może się to zmienić za sprawą nadchodzącej adaptacji "Raju Utraconego" Johna Miltona, którą zająć się ma Alex Proyas. Historia niebiańskiej wojny między Michałem a Lucyferem i jej dalsze implikacje (m.in. w losy Adama i Ewy) zapowiada się ciekawie – tym bardziej, że zebrano całkiem niezłą obsadę:

Bradleya Coopera w roli Lucyfera, Benjamina Walkera jako Michała, Djimona Hounsoua w roli Abidela, Anioła Śmierci oraz – według ostatnich informacji – Caseya Afflecka, któremu przypadła rola Gabriela.

Póki co zapowiada się nieźle (zwłaszcza że Proyas umie robić znakomite plastycznie, a jednocześnie mroczne filmy, co pokazał choćby w Kruku) ale co z tego wyjdzie – zobaczymy.

Źrodło: www.firstshowing.net


Vivaldi
Coś tam, gdzieś tam... zwolennik japońskiej kinematografii, kina grozy klasy B oraz literatury science-fiction. Grafoman nadnaturalny. Nie przepadam za tanimi sequelami, ludzka bezmyslnością i stężeniem absurdu przekraczającym masę krytyczną. Lubie trolle. Zwłaszcza z czerwona kapusta i sosem czosnkowym.