Goście - 1. sezon na DVD 1

Goście to jedna z najbardziej widowiskowych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Trzymający w napięciu remake kultowego serialu z lat 80, który ma na swoim koncie nominacje do Emmy, debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 30 września.

Goście

Potężne statki kosmiczne pojawiają się pewnego dnia nad 29 największymi miastami na świecie.

Na ich pokładzie do naszego świata przybywają kosmiczni goście. Jak zapewnia ich piękna i charyzmatyczna przywódczyni Anna (Morena Baccarin) kosmici mają pokojowe zamiary, a w zamian za możliwość skorzystania z ziemskich surowców gotowi są podzielić się z ludźmi swoją zaawansowaną technologią i wiedzą. Większość z ziemian wita ich z radością, ale są i tacy, którzy wątpią w czyste intencje kosmicznych gości.

Agentka FBI Erica Evans (Elizabeth Mitchell) odkrywa, że przybysze już od kilkudziesięciu lat przebywają na Ziemi, gdzie obecnie kontrolują większość rządów, instytucji religijnych i potężnych korporacji. Ich przybycie jest jedynie ostatnią częścią wielkiego planu, którego celem jest podbój naszego świata.

Erica dołącza do ruchu oporu, który staje do nierównej walki z przeważającą siłą obcych. W wojnie o przyszłość świata wspiera ją Ryan (Morris Chestnut) – agent kosmitów, który po wielu latach przebywania w naszym świecie rozwinął w sobie ludzkie uczucie i teraz pragnie ocalić Ziemię przed zagładą.

Niestety, walka nie będzie łatwa. Kiedy dzięki technologii kosmitów zostaje wyleczonych wiele chorób, które przez tysiące lat zabijały ludzi, poparcie dla gości na świecie jest nieograniczone. Ich wielbicielem i zwolennikiem jest nawet syn Eryki – Tyler (Logan Huffman)…

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD serialu sci-fi „Goście” uznanego przez tygodnik „Entertainment Weekly” najlepszą produkcją fantastyczną ostatnich kilkudziesięciu lat. Cykl zdobył już nominacje do nagród Emmy oraz People’s Choice Awards, a premierę pierwszego odcinka w 2009 roku śledziło w USA ponad 14 milionów widzów.

"Goście" są remakiem zrealizowanego w 1983 roku miniserialu „V” w reżyserii Kennetha Johnsona. Cykl inspirowany antyfaszystowską powieścią Sinclaira Lewisa z 1935 roku pt. „It Can’t Happen Here” opowiadał o walce garstki ludzi z kosmitami chcącymi przejąć władzę nad naszą planetą. Zrealizowany za 13 milionów dolarów miniserial dziś uznawany jest za jedno z telewizyjnych arcydzieł, a jego premierowe odcinki śledziło ponad 40 milionów widzów! Sukces „V” spowodował, że w kolejnych latach powstały jego kontynuacje: miniserial „V: The Final Battle” oraz serial „V: The Series”.

W scenariuszu "Gości" nie zabrakło najbardziej rozpoznawalnych wątków znanych z oryginału oraz aktorów, którzy wystąpili w „V” w latach 80. Nie jest to jednak prosty remake, ale nowe opowiedzenie znanej historii w sposób atrakcyjny dla współczesnego widza. – Ta historia doskonale łączy w sobie konflikt, napięcie, wyobraźnię i poważne zagadnienia filozoficzne. Zachowując szkielet oryginalnej produkcji porusza współczesne problemy zadając niezwykle aktualne po 11 września pytania na temat zaufania i terroru – pisał o serialu branżowy dziennik „The Hollywood Reporter”.

Decyzję o realizacji „Gości” studio Warner Bros. ogłosiło w 2009 roku. Do głównych ról producenci zaangażowali doświadczonych aktorów, którzy jednak nie mieli jeszcze statusu gwiazd. Na planie serialu spotkali się znana wcześniej z „Lost – Zagubionych” Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut („Płonąca pułapka”), Joel Gretsch („Raport mniejszości”), Logan Huffman („Sezon na kleszcza”), Laura Vandervoort („Tajemnice Smalville”), Morena Baccarin (seriale „Firefly” i „Życie na fali”) oraz Alan Tudyk („3:10 do Yumy”, „Ja, Robot”, „Serenity”).

GościeGoście

Reżyserii serialu podjęli się: zdobywca nagrody Emmy Yves Simoneau („Pochowaj moje serce w Wounded Knee”), David Barrett („Pamiętniki wampirów”, „Nie z tego świata”), Bryan Spicer („Herosi”, „Terminator: Kroniki Sary Connor”), Fred Toye („Fringe. Na granicy światów”) i Dean White („Prawo i bezprawie”, „Mentalista”).

Pierwszy odcinek „Gości” zadebiutował za oceanem 3 listopada i obejrzało go 14,3 miliona widzów. Serial został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, którzy zgodnie uznali go za jedną z najciekawszych i najinteligentniejszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat.

Wielu krytyków odczytało „Gości” jako alegorię rządów prezydenta Baracka Obamy. Zarówno dziennikarze jak i blogerzy szybko wychwycili podobieństwa pomiędzy serialem i prezydencką administracją, jednak ani twórcy ani aktorzy tych interpretacji nie potwierdzili.

W styczniu 2011 roku w Stanach miała miejsce premiera pierwszego odcinka drugiej serii „Gości”. Epizod zgromadził przed telewizorami 6,59 milionów widzów. Finałowy odcinek drugiej serii wyemitowani 15 marca. Niestety, jak się później okazało był to w ogóle ostatni odcinek cyklu, ponieważ w maju telewizja ABC podjęła decyzję o nie realizacji jego trzeciej serii. W odpowiedzi fani powołali do życia projekt o nazwie „Alicja”, którego celem jest przekonanie studia Warner Bros. do realizacji dalszych odcinków „Gości” we współpracy z inną stacją telewizyjną.

GościeGoście

WYDANIE DVD

Serial „Goście” na DVD zadebiutuje już 30 września. Po raz pierwszy w wyborze okładki DVD uczestniczyli sami fani serialu, za pośrednictwem profilu facebook.com/TVnaDVD.

W wydaniu na płytach obok 12 odcinków cyklu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

  • NAJNOWSZE WIADOMOŚCI: ŚWIAT GOŚCI

Nowe spojrzenie na mitologię GOŚCI

  • AKTORSKA PODRÓŻ OD LUDZKIEJ POSTACI DO OBCEGO

Obsada opowiada o technikach, wyzwaniach i sukcesach podczas tworzenia klasycznej bajki dla nowego pokolenia

  • OBCY W LUDZKIEJ SKÓRZE: CHARAKTERYZACJA GOŚCI

Efekty specjalne w charakteryzacji – odkrywanie tajników

Komentarz producentów wykonawczych do odcinka 11, Realizacja planów

  • EFEKTY WIZUALNE W GOŚCIACH

Niesamowite efekty wizualne serii, w którym zobaczymy fascynującą podróż do Studia Zolc

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Beznickowy 2011-09-30

Obejrzałem pierwszy sezon, po drugi już nie sięgnąłem, gdy było już wiadomo, że serial zostanie anulowany. Najbardziej z serialu zapamiętałem Morenę Baccarin i Marka Hildretha.

Proszę czekać…