2. sezon Terapii na DVD 0

Terapia ("In Treatment") to kolejny serial telewizji HBO, który przebojem wdarł się na mały ekran. 2. sezon serialu, w którym główną rolę zagrał Gabriel Byrne debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 21 listopada. Ostatni sezon serialu stacji HBO Terapia w grudniu 2011.

Terapia

Paul Weston (Gabriel Byrne) jest czarującym i pewnym siebie psychologiem prowadzącym spokojne i niczym nie zakłócone życie. Przez długi czas pracował w Baltimore w Instytucie Psychoterapii, ale od lat prowadzi prywatną praktykę w gabinecie znajdującym się w jego własnym domu. Pacjenci odwiedzają go 5 razy w tygodniu, a serial „Terapia” opowiada o ich spotkaniach.

SEZON 2, premiera DVD 21 listopada 2011

Po rozwodzie Paul przeprowadza się do nowojorskiego Brooklynu, gdzie kontynuuje karierę psychoterapeuty. Niestety, przeprowadzka nie oznacza końca jego problemów. Ojciec jednego z byłych pacjentów Paula oskarża lekarza o spowodowanie śmierci syna. Czy doktorowi uda się przed sądem obronić swoje dobre imię?

W Nowym Jorku Paul, na szczęście, nie musi narzekać na brak pacjentów. W poniedziałki odwiedza go Mia (Hope Davis) – kobieta, z którą Weston prowadził już terapię 20 lat wcześniej po tym jak zdecydowała się poddać zabiegowi aborcji. Dziś jest samotną pracoholiczką, a o swoje życiowe nieszczęścia obwinia Paula. Czy lekarzowi uda sie naprawić błędy sprzed lat?

Wtorki w gabinecie Paula należą do April (Alison Pill) – cierpiącej na chłoniaka studentki architektury skrywającej swoją chorobę przed rodziną i przyjaciółmi oraz odmawiającą poddania się leczeniu. Czy psychoterapeucie uda się ocalić jej życie?

W środy w gabinecie Paula odbywa się terapia rodzinna, w której udział biorą Bess (Sherri Saum), Luke (Russell Hornsby) oraz ich syn Oliver (Aaron Shaw), który nie potrafi pogodzić się z rozwodem rodziców. Czy lekarz będzie w stanie pomóc dysfunkcyjnej rodzinie?

W czwartki Paul spotyka się z Walterem (John Mahoney) – cierpiącym na ataki paniki prezesem dużej firmy, który ma już serdecznie dość życia jakie zmuszony jest wieść człowiek sukcesu. Jak w tej sytuacji odnajdzie się jego lekarz?

Piątki tradycyjnie należą do Giny (Dianne West) – mentorki Paula, która obecnie jest również lekarką pięknej Tammy Kent (Laila Robins) – pierwszej miłości Paula Westona. Czy i tym razem sprawdzi się powiedzenie, że „stara miłość nie rdzewieje”?

TerapiaTerapia

SEZON 3, premiera DVD grudzień 2011

Paul wciąż mieszka na Brooklynie i wciąż przyjmuje na pacjentów, choć już nie 5 razy w tygodniu, ale 4 (czwartki ma wolne). W poniedziałki odwiedza go Sunil (Irrfan Khan) – 52-letni Hindus, który po śmierci żony przeprowadził się do Nowego Jorku by zamieszkać z synem i synową. Niestety, w nowym domu nie czuje się szczęśliwy. Pogrążony w depresji Sunil potrzebuje Paula do tego, żeby się wygadać, nawet jeśli często się z nim nie zgadza. Czy psychoterapeucie uda się pomóc pacjentowi?

We wtorki w gabinecie lekarza pojawia się Frances (Debra Winger), popularna aktorka, która ma problemy z nauczeniem się kwestii. Paul odkrywa, że jej problemy spowodowane są strachem przed chorobą nowotworową, na którą zmarła jej matka, a z którą walczy teraz siostra aktorki. Czy Paul będzie w stanie pomóc zrozpaczonej kobiecie?

W środy Paul spotyka się z Jessem (Dane DeHaan) – agresywnym nastolatkiem wychowywanym w rodzinie zastępczej. Pewnego dnia chłopak otrzymuje list od swojej biologicznej matki, której nigdy wcześniej nie widział. Czy psychoterapeucie uda się pomóc nastolatkowi w tych trudnych dla niego chwilach?

W piątki Paul sam staje się pacjentem kiedy odwiedza gabinet Adele (Amy Ryan) – koleżanki po fachu mającej wiele zastrzeżeń do jego wcześniejszych relacji z Giną. Mimo początkowej niechęci Paul szybko odkrywa, że bardzo wiele łączy go z Adele. Jak rozwinie się ta znajomość?

TerapiaTerapia

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD wyprodukowanego przez telewizję HBO serialu „Terapia”. Główną rolę w serialu zagrał Gabriel Byrne, który za kreację Paula Westona zdobył Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy. Producentem cyklu jest natomiast Rodrigo Garcia – urodzony w Kolumbii reżyser, producent i scenarzysta, a prywatnie syn zdobywcy literackiej Nagrody Nobla Gabriela Garcii Marqueza.

W obsadzie „Terapii” obok Gabriela Byrne’a znaleźli się m.in.: zdobywczyni dwóch Oscarów® Dianne West („Edward Nożycoręki”), nominowana do Emmy Michelle Forbes („Czysta krew”), dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Blair Underwood („Gattaca”), nominowana do Independent Spirit Award (niezależnego oscara) Mia Wasikowski („Alicja w Krainie Czarów”), nominowany do Emmy Josh Charles („Stowarzyszenie umarłych poetów”), nominowana do Oscara® Amy Ryan („Gdzie jesteś Amando?”), nominowana do Złotego Globu Melissa George („30 dni mroku”), nominowany dwukrotnie do Złotego Globu John Mahoney (serial „Frasier”), nominowany do Independent Spirit Award Irrfan Khan („Slumdog. Milioner z ulicy”), nominowana do 3 Oscarów® Debra Winger („Czułe słówka”) oraz nominowana do dwóch Złotych Globów Hope Davis („Schmidt”).

Serial „Terapia” jest amerykańskim remakiem głośnej izraelskiej produkcji „Be Tipul”, która w swojej ojczyźnie odniosła ogromny sukces i zdobyła praktycznie wszystkie możliwe nagrody. Angielskojęzyczny serial jest wierną adaptacją oryginału, a w napisach końcowych jako autorzy scenariusza wymienieni są również twórcy izraelskiego przeboju.

Premiera pierwszego odcinka „Terapii” na amerykańskiej antenie telewizji HBO odbyła się 28 stycznia 2008 roku. Serial został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, którzy zgodnie chwalili intrygujący pomysł, inteligentny scenariusz oraz grę aktorską Gabriela Byrne’a w roli Paula Westona.

Potwierdzeniem dobrych opinii krytyków okazały się liczne nagrody i nominacje zdobyte przez „Terapię”. Serial zdobył dwie nagrody Emmy (dla najlepszej aktorki drugoplanowej – Dianne West oraz za najlepszą rolę gościnną – Glynn Turman) i 5 nominacji do nagrody Emmy (w tym dwukrotnie nominowany został Gabriel Byrne w kategorii „wyróżniający się aktor pierwszoplanowy w serialu dramatycznym) oraz Złoty Glob (dla Gabriela Byrne’a dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym) i cztery nominacje do Złotego Globu (w tym dla najlepszego serialu dramatycznego).

W latach 2008-2011 powstały trzy sezony „Terapii” (w sumie 70 odcinków). 30 marca 2011 roku telewizja HBO podjęła decyzję o zaprzestaniu produkcji serialu w obecnej formie i obecnie producenci szukają sposobu nowego, oryginalnego przedstawienia dalszych losów Paula Westona.

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Beznickowy

W pierwszym sezonie zdecydowanie lepsza obsada była :)

Proszę czekać…