Adam Michnik poleca ten film

Szpieg

Okrzyknięty wydarzeniem roku, olśniewający i doskonały – tylko jeden film, mógł wzbudzić tyle emocji. Mowa o najbardziej oczekiwanej premierze roku, o filmie Szpieg. Błyskotliwa ekranizacja bestsellerowej powieści mistrza gatunku Johna le Carré zachwyciła polskich krytyków.

Nie ukrywają, że „Szpieg” zrobił na nich ogromne wrażenie:

„Na podstawie wspaniałej książki Johna le Carré zrobiono film wybitny. Nie ma w nim dramatycznych pościgów ani efektownego mordobicia, jest za to prawdziwa gra wywiadów, wojna inteligencji i umysłów, stracie Wschodu i Zachodu, Imperium Zła i demokratycznego świata, gdzie jednak okazuje się, że nie wszyscy dobrzy są dobrzy, a nawet jeśli chcą być dobrzy, muszą stosować podłe metody. Imponuje dbałość o detale; w scenach węgierskich nawet autobusy marki ikarus są dokładnie takie jak w czasach zimnej wojny. To nie tylko doskonały film szpiegowski, oparty na znakomicie zawiązanej intrydze, ale też świadectwo czasów oraz ludzkiej kondycji. Dobra rozrywka, ale też do namysłu”.

Adam Michnik, Paweł Smoleński

„Szpieg” jest swoistym testem na inteligencję. To film dla ludzi o wysokim IQ. Jeśli chcecie sprawdzić czy dorównujecie przenikliwością brytyjskim agentom, nie zapomnijcie wybrać się do kina.

Jeśli potrzebujecie więcej argumentów to z pewnością przekona was genialna obsada. W tym szpiegowskim majstersztyku zagrali miedzy innymi: zdobywca Oscara Colin Firth, który w ubiegłym roku zachwycał rolą w „Jak zostać królem” i Gary Oldman, który główną rolą w „Szpiegu” stał się najczęściej wymienianym kandydatem do Oscara.

„SZPIEG” z Colinem Firthem i Garym Oldmanem już od 25 listopada w kinach!

[informacja prasowa]