Adam Michnik poleca ten film 1

Okrzyknięty wydarzeniem roku, olśniewający i doskonały – tylko jeden film, mógł wzbudzić tyle emocji. Mowa o najbardziej oczekiwanej premierze roku, o filmie Szpieg. Błyskotliwa ekranizacja bestsellerowej powieści mistrza gatunku Johna le Carré zachwyciła polskich krytyków.

Szpieg

Nie ukrywają, że „Szpieg” zrobił na nich ogromne wrażenie:

„Na podstawie wspaniałej książki Johna le Carré zrobiono film wybitny. Nie ma w nim dramatycznych pościgów ani efektownego mordobicia, jest za to prawdziwa gra wywiadów, wojna inteligencji i umysłów, stracie Wschodu i Zachodu, Imperium Zła i demokratycznego świata, gdzie jednak okazuje się, że nie wszyscy dobrzy są dobrzy, a nawet jeśli chcą być dobrzy, muszą stosować podłe metody. Imponuje dbałość o detale; w scenach węgierskich nawet autobusy marki ikarus są dokładnie takie jak w czasach zimnej wojny. To nie tylko doskonały film szpiegowski, oparty na znakomicie zawiązanej intrydze, ale też świadectwo czasów oraz ludzkiej kondycji. Dobra rozrywka, ale też do namysłu”.

Adam Michnik, Paweł Smoleński

„Szpieg” jest swoistym testem na inteligencję. To film dla ludzi o wysokim IQ. Jeśli chcecie sprawdzić czy dorównujecie przenikliwością brytyjskim agentom, nie zapomnijcie wybrać się do kina.

Jeśli potrzebujecie więcej argumentów to z pewnością przekona was genialna obsada. W tym szpiegowskim majstersztyku zagrali miedzy innymi: zdobywca Oscara Colin Firth, który w ubiegłym roku zachwycał rolą w „Jak zostać królem” i Gary Oldman, który główną rolą w „Szpiegu” stał się najczęściej wymienianym kandydatem do Oscara.

„SZPIEG” z Colinem Firthem i Garym Oldmanem już od 25 listopada w kinach!

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

miodzik

Ty się nie dziw – ja już kilka co najmniej razy słyszałem to "napinanie" – to najwyraźniej słówko, które niektórym zastępuje cokolwiek, byle by tylko coś powiedzieć, a najlepiej żeby to było bez sensu, a przede wszystkim niemerytoryczne.

Czudi

Tu nie ma krytyki Michnika – takowa mi nie przeszkadza – tylko niemerytoryczne wyrażenia antypatii wobec osoby, której nie lubi się ze względów politycznych.
Chyba, że zdanie: „Szpieg” jest swoistym testem na inteligencję" odstraszył Roniego i o to chodziło
Obaj widać nie lubicie Michnika i ok, ale denerwuje czysto polityczna krytyka pod newsem czysto filmowym. Gdyby Kaczyński polecał film fabularny nie przeszkadzało by mi to, mimo że wielkim fanem Prezesa nie jestem.
A wytłumacz mi o co chodzi z tym włączaniem myślenia, ponieważ nie chwytam;)?
Ps. nie napinam się, tylko szydzę:D

juskowiak

\czudi przestan sie napinac. włącz myślenie. Gosciou osmielil sie lekko skrytykowac michnika, a ty sie napinasz.
poieram jegoobawy. chcialem obejrzec, ale akurat rekomendacji micnika nie akceptuje.

Czudi

Chodzi o to, że Żyd poleca, a Ty jako "prawdziwy Polak" nie ufasz? Czy coś nadinterpretuje?;) Może tylko Gazeta Ci nie leży, a myśl o tym, że z naczelnym mógłbyś się w czyś zgadzać powoduje odruch wymiotny?:D Ciekawe jakie filmy pan Prezes poleca…

Ronaldinho

Interesował mnie ten film bardzo, ale jak Adam Michnik poleca to się muszę zastanowić czy warto :)

Proszę czekać…