W ciemności - zwiastun! 6

Pojawił się zwiastun polskiego kandydata do Oscara pt. W ciemności w reżyserii Agnieszki Holland. Obraz podbija świat, zbierając fantastyczne recenzje. Jest porównywany do Listy Schindlera i Pianisty.

W ciemności

Najnowsze dzieło autorki Tajemniczego ogrodu i nominowanego do Oscara dzieła Europa, Europa opowiada poruszającą historię Leopolda Sochy – Polaka ze Lwowa (wybitna rola Roberta Więckiewicza), który za pieniądze pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Jednak to, co początkowo wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

Film został wyprodukowany przez Studio Filmowe Zebra (w koprodukcji z Niemcami oraz Kanadą) i znalazł się w ofercie dystrybucyjnej renomowanej amerykańskiej firmy Sony Pictures Classics, która ma w swoim dorobku 116 nominacji do Oscara i 27 statuetek. Obok Roberta Więckiewicza w filmie znalazła się międzynarodowa obsada – m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem MFF w Berlinie Maria Schrader, Benno Furmann, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Herbert Knaup, Krzysztof Skonieczny, Marcin Bosak, Julia Kijowska, Michał Żurawski.

[materiały prasowe]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

opatrznik 2011-12-21

oj oj oj, zwiastun bardzo mnie zaciekawił, mam nadziejem że film mnie nie zawiedzie..

Natalia Karzel 2011-12-21

Ciekawa tematyka, o wydarzeniach z tamtych lat można bardzo wiele opowiedzieć. Lubię historie, gdzie mamy powolną przemianę bohatera pod wpływem jego doświadczeń, możemy obserwować jak staje się (w tym przypadku) lepszym, a nawet niesamowitym człowiekiem.
"Polski kandydat do Oscara" brzmi dumnie i zachęcająco, mam nadzieję, że nie przereklamują tego filmu. Oczekiwania już mam spore.

Proszę czekać…