Pasjonat filmu. Pasjonat rysunku. Pasjonat kobiety. Pasjonat trunku.

Wybuchowy rok 2012 !! 3

Rok 2012 to nie tylko czas apokalipsy, ale przede wszystkim okres wielu wysokobudżetowych premier. Producenci dobrze wiedzą co nas kręci, co nas podnieca, więc serwują widzom mocne uderzenie, z coraz to bardziej wyszukanych tematycznie obszarów/historii. Mówiąc krótko – przyszły rok będzie na tyle intensywny w świecie filmu, że aż ciężko sobie wyobrazić, czym zaskoczą nas studia filmowe w roku kolejnym – 2013. Skupmy się jednak na najbliższych zapowiedziach.

U tych wszystkich, którzy mierzą seanse miarą czystej rozrywki, portfel z pewnością odczuje ubytki w zasobach. Uciekając od szarej rzeczywistości, zanurzamy się w świecie baśni, gdzie wszystko jest możliwe, zaś magia – wszechobecna, będąca spoiwem filarów ziemi. Dla tych wszystkich – marzycieli, ciekawe powinny być takie produkcje jak Hobbit: Niespodziewana podróż, John Carter, Gniew Tytanów, czy też Podróż na tajemniczą wyspę.

Fani ekranizacji historii rysunkowych także nie mają na co narzekać. Co więcej – to dla nich bohaterowie uniwersum Marvela połączą swe siły po raz pierwszy na dużym ekranie w filmie The Avengers. Kolejnymi produkcjami, z którymi twórcy wiążą duże nadzieje, są Mroczny Rycerz Powstaje, Niesamowity Spider-Man, Ghost Rider: Spirit of Vengeance oraz Faceci w czerni 3.

W tematach bardziej hermetycznych – miłośnicy wątków kosmicznych z pewnością wyczekują najnowszego filmu Ridley'a Scotta – Prometeusz, który przeniesie bohaterów na nieznane dotąd terytoria.

Powyższa lista zostaje dopełniona dzięki czystej rozrywce w podwójnej, a nawet poczwórnej dawce, za sprawą takich produkcji jak Sherlock Holmes: Gra cieni, Underworld: Przebudzenie oraz Haywire.

Czarnym koniem może okazać się produkcja Niezniszczalni 2. No bo któż nie chciałby po raz ostatni zobaczyć Chucka Norrisa wykonującego kopniaka z półobrotu w wieku 70 lat?

Prawda, że będzie się działo? Jednak to tylko wstęp, a pozycji godnych uwagi będzie o wiele więcej (wspomnijmy chociaż o Rock of Ages – czysta, przyjemna rozrywka zarówno dla oka jak i ucha).

Ci, którzy już dawno zapomnieli o kinie ambitnym, dostaną szklanką po łapkach. W tym obszarze z pewnością powinniśmy obejrzeć ciekawie zapowiadające się: Dziewczyna z tatuażem, Żelazna dama oraz Rzeź w reżyserii naszego rodaka Romana Polańskiego.

Kto jednak w dużej mierze nakręca biznes filmowy? Oczywiście młode pokolenie. Nie zabraknie zatem pozycji także dla młodszej widowni. Projekcie filmów Hugo, Muppety, Madagaskar 3 czy Alvin i wiewiórki 3 z pewnością nie będą odbywały się w pustych salach kinowych.

Oczywiście ciekawych propozycji, zachęcających do seansu wielkoformatowego szykuje się, jak już wspomniałem, zdecydowanie więcej. Niniejszy artykuł ma Nam-widzom uzmysłowić jak duży worek prezentów kinowych w tym roku rozdarł się w świecie filmu. Swego czasu, za sprawą wielkiego kryzysu finansowego, studia filmowe zapowiadały, iż będą teraz realizować jedynie pewne scenariusze. Ile w tym prawdy i co miałoby to oznaczać, z pewnością dowiemy się w ciągu najbliższego roku.

A tym czasem-bawcie się dobrze i przywitajcie radośnie ten nowy "symboliczny", owiany wielkimi proroczymi wizjami rok. Bo jeśli ma być koniec, to niech chociaż będzie poprzedzony przednią zabawą.

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

ges28 2012-01-01

Do Siego 2012 Roku FDB.PL
Pokazanie się w tym roku pięknych filmów.

Jana 2011-12-31

DO SIEGO ROKU! I wielu świetnych premier w nadchodzącym! Dużo tego zapowiada się na najbliższe dwa a nawet więcej… a więc DO SIEGO!

Trophy 2011-12-31

Faktycznie :)

BBi 2011-12-31
Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim użytkownikom i użytkowniczką portalu fdb.pl niechaj Wam się darzy :;)
alter_ego 2011-12-31

Trophy ale 2012 nie może być ostatnim rokiem, ponieważ imdb twierdzi że w 2013 będą filmy w kinach puszczane:
http://www.imdb.com/year/2013/
A jako weryfikator na pewno wiesz że imdb to najlepsze źródło., więc końca świat być nie może. :)

Proszę czekać…