Pasjonat filmu. Pasjonat rysunku. Pasjonat kobiety. Pasjonat trunku.

Dziewczyna z tatuażem powróci 3

Nowa produkcja studia Sony pt.: Dziewczyna z tatuażem, której budżet zamknął się w granicach 90 milionów dolarów (nie licząc kosztów związanych z marketingiem), zarobiła na dzień dzisiejszy przyzwoite $60 milionów (premiera w USA odbyła się w dniu 20 grudnia 2011 roku). A to dopiero początek wyświetlania najnowszego filmu Davida Finchera z Danielem Craigiem w roli głównej.

W obliczu takiego "startu" studio Sony zapowiedziało, iż zekranizuje całą trylogię Millenium autorstwa Stiega Larssona. Co więcej – to nie są tylko puste słowa, gdyż scenarzysta Steven Zaillian jest już dedykowany do napisania scenariusza do dwóch kolejnych filmów o przygodach duetu Lisbeth Salander i Mikael Blomkvist. Aktorzy Rooney Mara oraz Daniel Craig mają już podobno zapewniony angaż.

Jedyna niepewność dotyczy osoby reżysera, bowiem nie ma na tę chwilę pewności czy David Fincher ponownie zasiądzie za kamerą.

A jak Dziewczyna z tatuażem poradzi sobie w polskich kinach? O tym przekonamy się już niebawem, gdyż premiera filmu zapowiedziana została na dzień 13 stycznia 2012.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Jana

Koprodukcja szwedzko-amerykańska może okazać się w polskim kinie… hitem. Scenariusz na to wskazuje a i same sławy zarówno w obsadzie, jak i nazwisko reżysera raczej wróżą sukces (?) No 100% pewności mieć nie można, bo do kina chodzimy (my-Polacy) chyba coraz rzadziej(?);)

zAwI

Oczywiście Fincher zapowiedział na konferencji, że jest zainteresowany kolejnymi częściami, lecz na obecną chwilę (przynajmniej według "Entertainment Weekly") Sony nie powiedziało jeszcze wiążącego "tak".

Santanico

hmmm…a gdzieś czytałem,że Fincher już zapowiedział,że zrobi 2 i 3 część i to od razu dwie na raz

Proszę czekać…