Dziewczyna z tatuażem powróci

Nowa produkcja studia Sony pt.: Dziewczyna z tatuażem, której budżet zamknął się w granicach 90 milionów dolarów (nie licząc kosztów związanych z marketingiem), zarobiła na dzień dzisiejszy przyzwoite $60 milionów (premiera w USA odbyła się w dniu 20 grudnia 2011 roku). A to dopiero początek wyświetlania najnowszego filmu Davida Finchera z Danielem Craigiem w roli głównej.

W obliczu takiego "startu" studio Sony zapowiedziało, iż zekranizuje całą trylogię Millenium autorstwa Stiega Larssona. Co więcej – to nie są tylko puste słowa, gdyż scenarzysta Steven Zaillian jest już dedykowany do napisania scenariusza do dwóch kolejnych filmów o przygodach duetu Lisbeth Salander i Mikael Blomkvist. Aktorzy Rooney Mara oraz Daniel Craig mają już podobno zapewniony angaż.

Jedyna niepewność dotyczy osoby reżysera, bowiem nie ma na tę chwilę pewności czy David Fincher ponownie zasiądzie za kamerą.

A jak Dziewczyna z tatuażem poradzi sobie w polskich kinach? O tym przekonamy się już niebawem, gdyż premiera filmu zapowiedziana została na dzień 13 stycznia 2012.


Adrian
Pasjonat filmu. Pasjonat rysunku. Pasjonat kobiety. Pasjonat trunku.