Co nowego w Oz? 3

Jak twierdzi Joey King (Mroczny Rycerz powstaje, Inwazja: Bitwa o Los Angeles), nastoletnia aktorka Oz: The Great and Powerful, reżyser projektu Sam Raimi zamierza otworzyć i zamknąć swój film czarno-białymi sekwencjami. Podobny zabieg został zastosowany w Czarnoksiężniku z Oz z 1939 r.

Zdjęcie z Czarnoksiężnika z Oz (1939)

Produkcja ze stajni Disneya, będąca prequelem musicalu MGM z 1939 r. skupi się na młodości Czarnoksiężnika z Oz. Drobny iluzjonista Oscar Diggs (James Franco) wraz ze swoim asystentem, gadającą małpką Finleyem (Zach Braff) zostaje zmuszony do opuszczenia wędrownego cyrku. Przypadkiem trafia do magicznej krainy Oz, gdzie cyrkowy magik zostaje omyłkowo wzięty za wielkiego czarnoksiężnika. Szybko wplątuje się w konflikt między czarownicami rządzącymi krainą.

W USA film pojawi się w 3D 8 marca 2013 r.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
Redox 2012-01-11

Tak dokładnych informacji nie udzielał, nawet nie wiem czy w ogóle wystąpił kostiumie do motion capture, bo jest chyba za wysoki jak na małpkę.
Jakiś czas temu aktor był bardzo aktywny na tej stronce, można by zadać pytanie, choć wątpię żeby odpisał (ostatni raz zrobił to 3 miesiące temu):
http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/ktdm5/i_ama_zach_braff/

Quagmire 2012-01-11

A pisał może czy w końcu gra gadającą małpkę w kostiumie do motion capture czy też ludzką postać? Bo krążyły dość sprzeczne informacje.
Bruce Campbell też trochę pisał o Ozie na Twitterze ale ujawnił jedynie, że będzie miał krótką wspólną scenę z Jamesem Franco.

Redox 2012-01-11

Celna uwaga. Ze zdjęć i materiałów wideo z planu chociażby nowego Batmana można by złożyć cały film :)
A o filmie pisał trochę Zach Braff na swoim Facebooku/Twitterze, jednak nie podawał żadnych szczegółowych informacji, ograniczając się do informacji o podróży etc.

Quagmire 2012-01-11

Zauważyliście jak mało jeszcze wiemy o tym filmie? Być może coś przegapiłem ale Oz znajduje się obecnie w fazie postprodukcji a nie było żadnych amatorskich zdjęć z planu, przecieków itd. Właściwie wiadomo tylko, że Franco będzie miał bródkę a Rachel Weisz i Mila Kunis grzywki :) Wiem, że Michigan to nie Los Angeles ale paparazzi również podróżują samolotami.

Proszę czekać…