Co nowego w Oz?

Zdjęcie z Czarnoksiężnika z Oz (1939)

Jak twierdzi Joey King (Mroczny Rycerz powstaje, Inwazja: Bitwa o Los Angeles), nastoletnia aktorka Oz: The Great and Powerful, reżyser projektu Sam Raimi zamierza otworzyć i zamknąć swój film czarno-białymi sekwencjami. Podobny zabieg został zastosowany w Czarnoksiężniku z Oz z 1939 r.

Produkcja ze stajni Disneya, będąca prequelem musicalu MGM z 1939 r. skupi się na młodości Czarnoksiężnika z Oz. Drobny iluzjonista Oscar Diggs (James Franco) wraz ze swoim asystentem, gadającą małpką Finleyem (Zach Braff) zostaje zmuszony do opuszczenia wędrownego cyrku. Przypadkiem trafia do magicznej krainy Oz, gdzie cyrkowy magik zostaje omyłkowo wzięty za wielkiego czarnoksiężnika. Szybko wplątuje się w konflikt między czarownicami rządzącymi krainą.

W USA film pojawi się w 3D 8 marca 2013 r.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.