Pasjonat filmu. Pasjonat rysunku. Pasjonat kobiety. Pasjonat trunku.

Kot w... drodze do Miliarda 1

Czy ktokolwiek wątpił w to, że spin-off filmu Shrek może sobie nie poradzić na dużym ekranie? Jeżeli nie, to nie zdziwi Was fakt, iż wpływy z wyświetlania przygód szarmanckiego Kota z głosem Antonio Banderasa przekroczyły właśnie pułap 500 milionów dolarów!

Studio DreamWorks Animation poinformowało dzisiaj, iż wpływy z kin z całego świata wynoszą obecnie 507 mln $. Co więcej Kot w butach jest już drugą animacją studia DreamWorks z 2011 roku (obok Kung Fu Panda 2), która otrzymała w tym roku nominację za najlepszą animację.

Ci z Was, którzy jeszcze nie widzieli przygód dzielnego Kota, mają szansę to nadrobić, gdyż polskie kina jak dotąd nie zrezygnowały z seansów dochodowej animacji. Nie ma się jednak czemu dziwić – premiera w Polsce odbyła się długo po premierze światowej, gdyż dopiero na początku stycznia 2012.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
alter_ego 2012-02-02

Tytuł newsa jest mylący, prawidło powinien brzmieć:
Kot przekroczył pół miliarda, nie ma szansy na miliarda

Adrian 2012-02-01

Z całym szacunkiem Quagmire, ale nie czytasz uważnie artykułu ani tego co się dalej pisze. Mowa jest jedynie o kwocie, którą zarobił na OBECNĄ chwilę. Nikt NIGDZIE nie napisał, że Kot ma szanse na Miliard, a jedynie TY. Ty to wałkujesz. Wmówiłes sobie ten miliard i męczysz tym ludzi. A co do "takich zestawień" – nie wiem o jakich zestawieniach mówisz, ale wiele filmów wychodzi na prosta dzięki własnie rynkowi dvd więc nie rozumiem dlaczego łaczne zarobki tej produkcji miałbyś pomniejszać o rynek płyt? I prośba-czytaj całość wypowiedzi. O rynku dvd wspomniałem po Twojej wielkiej i niezrozumiałej nadinterpretacji tytułu newsa. A to, że artykuł opisuje TYLKO zyski z kin to już wspomniałem, co też jasno wynika z powyższej treści.
pozdrawiam

Quagmire 2012-02-01

Do takich zestawień nie wlicza się rynku DVD, nie praktykują tego ani Box Office Mojo ani inne strony tego typu. Kot nie ma absolutnie ŻADNYCH szans na miliard, no ale już nie będę katował.

Adrian 2012-02-01

Co nie zmienia faktu, że w połowie drogi do miliarda już jest i o tym mowa. Nikt nie mówi, że taki pułap osiągnie, lecz ostateczny wynik poznamy po ostatnich premierach + zyskach z rynku dvd.

Quagmire 2012-01-30

To jakieś jaja? Jaki miliard? Kot zarobił 500 mln$ i zbliża się już do kresu swojej kinowej wędrówki, w ten weekend zarobił już tylko 7 mln$ a przed nim już jedynie premiery w Danii, Szwecji, Norwegii i Japonii.

Proszę czekać…