Zobacz pierwszy plakat do Rysia! 0

Jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich plakacistów – Andrzej Pągowski, zdobywca dziesiątek nagród, autor plakatów teatralnych, filmowych, okładek książkowych, płytowych, scenografii i kampanii reklamowych, ponownie projektuje plakat dla Stanisława Tyma.

To Pągowski bowiem był autorem sławnego i wymownego afiszu do Misia Stanisława Barei. Artysta tak wspomina tamtą pracę: Miś powstawał w czasach, kiedy kretynizmów w naszym kraju było co niemiara. Byli jednak tacy, którzy uważali, że to, co się dzieje, jest normalne. My tak nie sądziliśmy. Stąd też wziął się pomysł na plakat – miś z zaklejoną buzią. Byłem nawet w tej sprawie wezwany do cenzury. Udało mi się na szczęście wmówić im, że ten miś w filmie nie mówi ani słowa i dlatego ma zaklejoną buzię. My oczywiście doskonale wiedzieliśmy, że to tacy jak my mają zaklejone usta…

Mając na względzie tamtą, bardzo udaną współpracę, twórcy kontynuacji losów Ryszarda Ochódzkiego zaprosili Pągowskiego do współpracy także przy filmie Ryś. Autor nie zastanawiał się długo nad podjęciem tego wyzwania: Dzisiaj na pewno trudniej zrobić taki film jak Miś. Najróżniejsze kretynizmy są wprawdzie obecne w naszej rzeczywistości, jednak to już zupełnie inne kretynizmy, będące jedynie dodatkiem do normalnego życia. Nadal jednak są tacy, którzy sadzą, że to wszystko jest normalne i tacy jak my, którzy uważają, że jest odwrotnie. Plakat do Rysia ma pokazywać, że Miś i Ryś to zupełnie inne filmy, powstałe w kompletnie różnych czasach, a łącznikiem między nimi jest Stanisław Tym – zdradza Pągowski. – To plakat z kluczem, z pewną układanką, która będzie po części zrozumiała dla widza przed filmem, po części już po jego obejrzeniu.

Artysta otwarcie przyznaje się do niegasnącej sympatii dla Misia, choć, jak twierdzi, dziś bawi go w tamtym filmie już zupełnie co innego niż niegdyś. Swoje oczekiwania wobec Rysia zamyka natomiast w jednym, krótkim zdaniu: Ryś… o Tym będzie głośno!

Ryś w reżyserii Stanisława Tyma na ekranach kin od 9 lutego.

Plakat do filmu Ryś 2006Plakat do filmu Ryś 2006

Zobacz zwiastun do filmu – KLIKNIJ .

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Aseq

Jesli chodzi o plakat to poszli na mega-latwizne, na szybkiego byle co… oby nie bylo tak z filmem, bo to bedzie koniec ze smutnym zakonczeniem Stanislawa Tyma.

Anonimowy

Niestety, jeśli sądzić po zwiastunie to ten film będzie gorszy niż plakat…

Odi

Hehe zgadzam sie z Toba kicha, oby tylko nie bylo "jaki plakat taki film".

Trophy

Beznadziejny ten plakat. :P

Proszę czekać…