Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Premiery DVD i Blu-Ray #7/2012 5

W tym tygodniu będzie sporo premier na DVD i Blu-Ray. Pojawi się m.in. film familijny o walkach robotów Giganci ze stali. Fanów kina artystycznego może zainteresować pretendent do zdobycia Oskara, irański film Rozstanie. Dla miłośników mocnych wrażeń warta uwagi jest trzecia część kultowego cyklu Paranormal Activity. Natomiast koneserzy powinni być zadowoleni z ładnych wydań Blu-Ray klasyków: Imię Róży i Na Zachodzie bez zmian.

Giganci ze stali

<a class=

Rok 2020. Charlie Kenton (Hugh Jackman), kiedyś jeden z czołowych bokserów na świecie, musiał zakończyć karierę, gdy panowanie na ringu przejęły roboty. Teraz zajmuje się organizacją nielegalnych walk i renowacją zawodników ze stali. Nieoczekiwanie w jego życiu pojawia się nieobecny do tej pory 11-letni syn Max. Wraz z ojcem odkrywa świat ekscytującego robot-boksu – w blasku fleszy na wielkich arenach i w półmroku bokserskiego podziemia. Max namawia Charliego, by przywrócił do formy zniszczonego robota i wystawił go do walki o mistrzostwo. Ten dwuosobowy zespół, wraz z królem ringu, gigantem Atomem, staje przed niepowtarzalną szansą zdobycia splendoru i sławy. Czy uda im się wejść na szczyt?

Premiera DVD: 24 luty
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 54,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 24 luty
Dodatki: Przed walką: Historia Charliego Kentona
Jak powstawała Metalowa Dolina
Budowanie robotów
Wpadki na planie
Sugar Ray Leonard – Mistrz narożnika
Sceny rozszerzone i niewykorzystane
Niewykorzystany wątek z motylem
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 99,99 zł*

Rozstanie

<a class=

Irański kandydat do Oscara. Nader po rozstaniu z żoną zatrudnia kobietę, która ma zająć się jego chorym ojcem. Jednak nie wie, że jego nowa pracownica nie tylko jest w ciąży, ale też pracuje w tajemnicy przed swoim mężem. Wkrótce bohater znajdzie się w sieci kłamstw, manipulacji i publicznych konfrontacji.

Premiera DVD: 24 luty
Dodatki: brak
Dystrybutor: Gutek Film
Cena: 39,99 zł*

Wszyscy wygrywają

<a class=

Mike Flaherty (Paul Giamatti) to słabo zarabiający prawnik, który dorabia trenując szkolną drużynę zapaśników. Niestety, wciąż ma kłopot z zapewnieniem stabilności finansowej swojej rodzinie, dlatego postanawia zostać prawnym opiekunem swojego ubezwłasnowolnionego klienta, by dysponować jego pieniędzmi. Komplikacje pojawiają się wraz z przybyciem wnuka klienta.

Premiera DVD: 22 luty
Dodatki: Sceny niewykorzystane
Tom McCarthy i Joe Tiboni dyskutują o filmie
David Thompson na festiwalu Sundance 2011
Rozmowy z Tomem McCarthym i Paulem Giamattim na Festiwaliu Sundance 2011
Rodzina
"Think You Can Wait" teledysk grupy The National
Dystrybutor: Imperial – Cinepix
Cena: 54,99 zł*

Ki

<a class=

Ki (Kinga) jest jak tornado. Nim zdążysz zamienić z nią słowo, zamieszka u ciebie ze swoim 2-letnim synkiem, rozleje wino, a do drzwi zapuka wietnamski student, prosząc, żebyś pomógł mu wnieść jej pralkę. Zanim się obejrzysz, poprosi o kilka stów pożyczki i odebranie dziecka z przedszkola. Wykorzysta każdego, kto stanie jej na drodze. Czy zdoła ją zatrzymać facet z zasadami? Film dostał 3 nominacje do Złotych Orłów, w tym za najlepszą główną rolę kobiecą Romy Gąsiorowskiej.

Premiera DVD: 22 luty
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 39,99 zł*

Paranormal Activity 3

<a class=

W trzeciej odsłonie kultowej serii fabuła cofa się do 1988 roku, gdy główne bohaterki poprzednich dwóch części są jeszcze małe. Młoda Kristi Rey (Jessica Tyler Brown) bawi się w domu z niewidzialnym "przyjacielem". Z początku się wydaje, że to tylko postać z jej wyobraźni. Jednak zamontowane w domu kamery udokumentowały niewyjaśnione zjawiska, które zwiastują niebezpieczeństwo dla rodziny Kristi.

Premiera DVD: 22 luty
Dodatki: brak
Dystrybutor: Imperial – Cinepix
Cena: 54,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 22 luty
Dodatki: Zaginione taśmy
Dystrybutor: Imperial – Cinepix
Cena: 99,99 zł*

Główna ulica

<a class=

Opowieść o rozpadającym się miasteczku, gdzie zostały tylko zdewastowane i zamknięte sklepy oraz ledwo prosperująca hurtownia wyrobów tytoniowych, oraz o jego zróżnicowanej grupie mieszkańców, których życie zmienia się, gdy outsider Gus Leroy (Colin Firth) przynosi coś nowego i potencjalnie niebezpiecznego do ich cichego miasta, co z czasem budzi w mieszkańcach nadzieję na jego odnowę.

Premiera DVD: 23 luty
Dodatki: brak
Dystrybutor: VitraFilm
Cena: 29,99 zł*

Imię Róży

<a class=

Wydanie Premium Collection. To robota Diabła. Tak twierdzą świadkowie dziwnych morderstw w czternastowiecznym opactwie. Ale brat Wilhelm z Baskerville jest odmiennego zdania. Imię Róży to znakomita ekranizacja bestsellerowej powieści Umberto Eco, w której Sean Connery gra dociekliwego zakonnika Wilhelma.

Premiera DVD: 24 luty
Dodatki: Komentarz reżysera
Zwiastun kinowy
Podróż z reżyserem
Analiza filmu: wywiady, galeria zdjęć
Z kart ksiażki na ekran
Imię Róży – najważniejsza produkcja filmowa
Zycie mnicha w Średniowieczu
Dystrybutor: Galapagos
Cena: 25,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 24 luty
Dodatki: Komentarz reżysera
Zwiastun kinowy
Podróż z reżyserem
Analiza filmu: wywiady, galeria zdjęć
Z kart ksiażki na ekran
Imię Róży – najważniejsza produkcja filmowa
Zycie mnicha w Średniowieczu
Dystrybutor: Galapagos
Cena: 64,99 zł*

Na Zachodzie bez zmian

<a class=

Fabuła ukazuje grupę młodych niemieckich rekrutów podczas pierwszej wojny światowej i przemianę ich postawy od idealizmu do rozczarowania. Centralna postać filmu, Paul Baumer (Lew Ayres) deklaruje: "Żyjemy w okopach i walczymy. Staramy się nie dać się zabić – to wszystko". Na Zachodzie bez zmian to antologia sławnych już dziś scen: Ayres uwięziony w leju po bombie z człowiekiem, którego zabił; pierwsze spotkanie rekrutów i weteranów; żołnierze piechoty masowo ginący w rytm strzelających karabinów maszynowych; nocne pływanie przy świetle księżyca z francuskimi dziewczętami; pacyfistyczna przemowa Ayresa do zaskoczonych kolegów czy wreszcie ujęcie dłoni żołnierza sięgającego po zgubnego motyla.
Film został odrestaurowany w pełni z oryginalnych materiałów filmowych i zremasterowany cyfrowo aby uzyskać najwyższą jakość HD.

Premiera Blu-Ray: 23 luty
Dodatki: Wprowadzenie historyka filmowego Roberta Osborne’a
Oryginalny zwiastun kinowy
100-lecie studia Universal: Nagrodzeni przez Akademię®
100-lecie studia Universal: Odrestaurowywanie klasyków
Poczet BLU Dodatkowe atrakcje do ściągnięcia na Twój Smartphone i Tablet
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 89,99 zł*

Szwindel: Anatomia kryzysu

Pierwszy film, który obnaża szokującą prawdę kryjącą się za kryzysem ekonomicznym 2008 roku. Globalne załamanie rynku na sumę ponad 20 bilionów dolarów przyczyniło się do utraty pracy i domów przez miliony osób. Film, poprzez dogłębne analizy i wywiady z najważniejszymi głowami świata finansów, politykami i dziennikarzami ukazuje nie tylko jak ta nikczemna gałąź przemysłu rosła w siłę, lecz także odkrywa pełne korozji relacje, które skorumpowały polityków, przepisy i środowisko akademickie.

Premiera DVD: 22 luty
Dodatki: brak
Dystrybutor: Imperial – Cinepix
Cena: 29,99 zł*

Agnozja

<a class=

Istnieje świat, w którym dźwięki, obrazy i smaki są jedynie iluzją. W takim świecie żyje Joana, która cierpi na agnozję. Jej zmysły stają się jej największym wrogiem. Miłość, która miała uchronić ją przed światem, staje się dla niej więzieniem.

Premiera DVD: 23 luty
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*

Mniam!

Gdy zaprzyjaźniona z łagodnym rekinem żarłaczem sympatyczna rybka odkrywa, że kłusownicy pojmali jej niewyklutych braci i siostry, mimo grożących jej niebezpieczeństw rusza w pogoń za porywaczami. Nieustraszony rekin nie może zostawić przyjaciela w potrzebie i dzięki wynalezionemu przez genialną ośmiorniczkę "rybiemu skafandrowi", wychodzi na suchy ląd. Tam odkryje, że ludzi i rekiny faktycznie niewiele dzieli i że prawdziwym przysmakiem morskiego drapieżnika jest … kurczak! Tak rozpoczyna się żywiołowy wyścig z czasem i pojedynek z myśliwymi i podstępnym drobiem, którego finałem może być tylko nieziemskie starcie o wielkie żarcie!

Premiera DVD: 23 luty
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

*sugerowana cena detaliczna

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

miodzik 2012-02-22

No no – jestem pod wrażeniem – zarówno formy jak i treści :) Czekam szczególnie na "Rozstanie" – niejeden hollywoodzki scenarzysta mógłby się uczyć od Asghara Farhadi jak się pisze scenariusze z wprowadzeniem, rozwinięciem i kapitalnym zakończeniem – niby takie oczywiste, a jednak… ;)

nathalie 2012-02-21

Świetna seria newsów, z pewnością bardzo przydatna dla wielu fdbowiczów, sama na pewno będę śledziła cotygodniowe wydania, zawsze łatwiej coś dla siebie fajnego wybrać.

Beznickowy 2012-02-19

Też się zastanawiam nad tym zakupem. Dobrze przygotowane wydanie (dużo dodatków) w przystępnej cenie.

Czudi 2012-02-19

Świetnie przygotowane zestawienie, a do swojej kolekcji w pierwszej kolejności wybrałbym Imię Róży

Proszę czekać…