Meryl Streep reżyserką 2

Meryl Streep planuje stworzyć nowy obraz o dwóch amerykańskich sufrażystkach: Susan B. Anthony i Elizabeth Cady Stanton, które w drugiej połowie XIX wieku promowały prawo kobiet do głosowania poprzez założenie w 1869 roku National Women Suffrage Association (NWSA). Walczyły również o równouprawnienie na polu ekonomii, prawa sądowe dla kobiet (w tym – prawa do rozwodu), prawa reprodukcyjne i dostęp do edukacji.

Meryl Streep

Obecnie aktorka bierze udział w gromadzeniu funduszy na muzeum Narodowej Historii Kobiet w Waszyngtonie. Wynagrodzenie otrzymane za rolę w Żelaznej Damie przeznaczyła właśnie na ten cel.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

nathalie 2012-02-15

Meryl Streep jak tak wrażliwą i piekielnie zdolną kobietą, że wg mnie to nie może się nie udać. Jeśli jej talent reżyserski jest choć cieniem aktorskiego – to będzie dobry film. Czekam oczywiście!

Anita_Nowakowska 2012-02-14

Jest aktorką świadomą, oby plany doszły do skutku i zakończyły się sukcesem.

ember 2012-02-14

Uwielbiam kobietę jako aktorkę, zobaczymy co wyjdzie z jej reżyserskich planów. Ruch sufrażystek mnie interesuje i uważam, że to ciekawy temat na film; zawsze chętnie oglądam historie osadzone w XIX wieku. Miło byłoby, gdyby się udało.

Proszę czekać…