Jestem legendą... ponownie?

Kadr z filmu Jestem legendą (2007)

O kontynuacji Jestem legendą mówi się mniej więcej od 2008 roku. Do tej pory nie było na jej temat nic wiadomo oprócz samego jej planowania.

Pojawiła się informacja, że Akiva Goldsman, producent i współscenarzysta filmu, dogadał się ze studiem Warner Bros. i ma w planach w projekt wtajemniczyć również Willa Smitha.

Aktor jak na razie nie potwierdził swojego udziału w planowanej produkcji dopóki nie zapozna się ze scenariuszem, na który z kolei studio jeszcze czeka.

Wiadomo już, że Goldsman nie napisze tym razem skryptu, co powinno ucieszyć osoby, którym "jedynka" nie przypadła do gustu. Pracę tę zlecono mało znanemu scenarzyście Arashowi Amelowi.

Pod znakiem zapytania pozostaje ewentualna rola Smitha, gdyż, jak wszyscy doskonale pamiętamy, jego przygoda ze śmiertelnym wirusem nie zakończyła się dla niego pomyślnie (w oryginalnym zakończeniu).

Pamiętajmy jednak, że scenarzysta może wziąć pod uwagę jedynie alternatywne zakończenie filmu, dzięki czemu nie powinno być większych problemów z wyjaśnieniem dalszych perypetii bohatera.

Jestem legendąJestem legendą


Marek Jacek
Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.